צפו: מטאור חלף מעל אתר נופש בספרד – "האדמה זזה"

תיירים בקוסטה דל סול ותושבים רבים בדרום ספרד נדהמו לראות פס אור בשמיים - ואז כדור אש • "האדמה זזה", תיארו התיירים שצפו במטאור החולף על פניהם במהירות של 20 קילומטר בשנייה, 72,000 קילומטר בשעה • צפו במטאור

תיירים המומים צפו מקרוב במטאוריט מתרסק לכדור הארץ במהירות של 72,000 קילומטר בשעה – או 20 קילומטר בשנייה. כדור האש האדיר נראה בדרום ספרד, בסביבות השעה 22:25 בערב ביום ראשון.

תיירים בקוסטה דל סול ותושבים בדרום ספרד סיפרו כי הרגישו כאילו "האדמה זזה", והשוו זאת לפיצוץ או לרעידת אדמה קטנה. בתמונות נראו העצם השמיימי חודר לאטמוספירה של כדור הארץ ואז מתפרק ונשרף, תוך שהוא גורם לפס אור בשמיים.

המטאור נראה בזמן מטר ג'מינידים, מטר מטאורים חזק שמתרחש באמצע דצמבר מדי שנה. דיווחים על המטאור הועברו מתושבי ערים רבות בספרד, בין היתר מסביליה, טולדו, גרנדה ואלמריה – ואפילו במרכז ספרד היו שראו אותו. ב"דיילי מייל" נכתב כי בעת שחצה את השמיים היה המטאור בהיר בהרבה מהירח.

באתר העוקב אחרי מטאורים צוין כי "העדויות והניתוח הראשוני מרמזים כי ככל הנראה חלק מאבן ששרדה את הכניסה הפתאומית שלה לאטמוספירה נפלה לקרקע בצורת מטאוריט".

צפו: מטאור האיר את חשכת הלילה בשמי סיביר

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *