סוריה: הנקמה הכואבת של דאע"ש ברוסים • צפו

מאז המפלה הגדולה בחאלב מופנים מאמצי ארגון 'המדינה האיסלאמית' לכיבושים אחרים ברחבי סוריה • אחרי שכבשו מחדש את תדמור, הם מסמנים את היעד האסטרטגי הבא: "בירת דאע"ש בסוריה לשעבר"

דאע"ש לא עוצר: בעקבות המפלה הקשה שספג הארגון (כמו גם ארגוני המורדים האחרים) בחאלב, החליטו אנשי 'המדינה האיסלאמית' להשיב לידיהם את השליטה על מספר ערים ומחוזות מהם גורשו בחודשים האחרונים ע"י כוחות אסד וסייעניו הרוסים, האיראנים והלבנונים.

בתחילת השבוע דיווחנו על ההישג הצבאי הגדול של הארגון בתדמור, העיר העתיקה והסמלית אותה כבשו לאחר שאיבדו אותה לפני מספר חודשים. אם בתחילה היו מי שפירשו את הניצחון המפתיע של דאע"ש בקרב על העיר כהישג נקודתי שהושג בזכות ההתמקדות של כוחות הקואליציה בחאלב, הרי שהארגון ממשיך בכבושיו מחוץ לעיר.

בתקשורת הערבית דווח כי דאע"ש כובש עוד ועוד רצועות כפרים באזור, לרבות שדות תעופה ובסיסים צבאיים סורים. כפי שדיווחנו, לכיבושים אלו נלווה "בונוס" בדמות שלל צבאי עצום שנפל לידי אנשי דאע"ש.

אם לא די בכך, דאע"ש מסמן כעת את היעד הבא: מחוז חומס הגדול שנחשב עד לפני מספר חודשים "בירת דאע"ש בסוריה". כוחות מטעם המדינה האיסלאמית כבר מתכננים את המתקפה הגדולה על היעד היוקרתי, כשברקע הם מציגים את הנשק המתקדם שעומד לרשותם, אמל"ח רוסי שנפל לידיהם במהלך ההשתלטות על תדמור וסביבותיה. אם תרצו: סוג של נקמה כואבת ברוסים. צפו

"השמיכה של אסד וסייעניו קצרה מידי", אומר המזרחן ד"ר גיא בכור, ומסביר: "אין להם את היכולת להלחם במספר חזיתות: כבשו את תדמור וחומס – איבדו את חאלב, כבשו את חאלב – איבדו את תדמור ואולי גם את חומס.

חשש בישראל: הניצחון בחאלב יקרב את חיזבאללה לרמת הגולן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *