בהודעה שפרסם הלילה נאמר, כי "פרידמן ינהל את תפקידו מבנין השגרירות החדש בירושלים" - בימים האחרונים צוטט פרדימן כמי שאומר ש"לטראמפ עמדה מוצקה לגבי מי טועה ומי צודק בסכסוך הישראלי-פלסטיני. הוא זוכר היטב מי רקד ב-11 בספטמבר"

בישראל העוקבת בדריכות אחר שרשרת המינויים של הממשל החדש המתגבשת בימים אלו לקראת השבעתה בעוד פחות מחודש, מקבלים הבוקר בסיפוק רב את ההודעה על מינויו הצפוי של עו"ד דייויד פרידמן לתפקיד שגריר ארה"ב בישראל.

בימים אלו בהם על טראמפ ואנשיו להשלים את איושם של כ-4000 משרות בשירות הציבורי, שכפי הנהוג בארה"ב, תפקידים אלו מאוישים בנאמני הממשל הנכנס.
הרי שעל הצוות לשבץ מחדש גם את משרות השגרירים שינהלו את קשרי החוץ של הממשל החדש עם מדינות העולם.

דיוויד פרידמן הנחשב מקורב מאוד לדונאלד טראמפ, נמנה על צוות הקמפיין של הנישא הנבחר בבחירות ושימש בה כיועץ בכיר לענייני המזרח התיכון.

פרידמן נושא בנוסף, גם בתואר 'נשיא ארגון ידידי בית אל' ונחשב לתומך התיישבות מובהק.

מבחינת ישראל, אין ספק כי מדובר בבשורה גדולה עבור אנשי הימין, שעל אף העובדה כי השפעת השגריר מוגבלת מפני שתפקידו רק למלא אחר המדיניות המותווית על ידי משרד החוץ, הרי שיש במינוי כדי ללמוד על המגמה הנושבת מכיוונו של טראמפ בכל הקשור ליחסו העתידי לישראל.

בהודעה שפרסם הלילה טראמפ נאמר, כי "פרידמן הוא חבר ותיק שלי ויועץ שאני סומך עליו – קשריו החזקים בישראל יהוו את הבסיס של שליחותו הדיפלומטית ויהיו נכס אדיר למדינה שלנו בעת שאנו שואפים לחזק את הקשרים עם בני בריתנו ולחתור לשלום במזרח התיכון".

בהודעה שנמסרה צויין עוד כי "פרידמן ינהל את תפקידו מבנין השגרירות החדש בירושלים".

עד כמה מדובר במינוי שבקרב הצד הימני של המפה הפוליטית רק יכלו לחלום עליו, ניתן ללמוד מהדיווח 'המדאיג' בעיתון 'הארץ' המתפרסם הבוקר, העיתון מציין את עובדת היותו של פרידמן "מתנגד לכך שארה"ב תכפה על ישראל פתרון". העיתון מצטט שלל אמירות 'ימניות' של פרידמן מן העבר כמו זו ש"מדינה דו לאומית לא תהיה טרגדיה, כי מספר הפלסטינאים בשטחים מוגזם והם לא מהווים איום אמיתי על הרוב היהודי בישראל".

עוד 'מואשם' פרידמן' על ידי כתב 'הארץ', כי הוא "מתנגד להקפאת הבנייה ביהודה ושומרון, ולאי חוקיות ההתנחלויות", ולא זו אף זו אלא "שבעברו אף היה כתב של ערוץ 7 והג'רוזלם פוסט ונשיא אגודת ידידי בית אל באמריקה".

בימים האחרונים צוטט פרדימן ב'ערוץ 7' כמי שאומר ש"לטראמפ עמדה מוצקה לגבי מי טועה ומי צודק בסכסוך הישראלי-פלסטיני. הוא זוכר היטב מי רקד ב-11 בספטמבר".