טראמפ מגלה: "לא האמנתי שאנצח – שכרנו אולם צנוע"

לדבריו, בליל הבחירות הציע לקלינטון לרכוש את הזיקוקים שהכינו במטה הדמוקרטי משום ש"זיקוקים לא עובדים כשאתה מפסיד" • קלינטון מצידה האשימה הלילה את ה-FBI ואת פוטין בכשלונה

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

נשיא ארה"ב הנבחר דונאלד טראמפ המקיים בימים אלו סבב מופעי ניצחון והבעת הוקרה במדינות שהעניקו לו את הניצחון בבחירות, נשא הלילה נאום באלבמה השוכנת בדרום-מזרח ארצות הברית.

בנאומו גילה טראמפ, כי העובדה שהתקשורת לקחה צד במערכת הבחירות ופרסמה לאורך הקמפיין סקרים ומדגמים "שקריים" כלשונו, הביאו באחד השלבים גם אותו, להטיל ספק ביכולת שלו לנצח את הבחירות.

"בערב הבחירות" גילה טראמפ, שכרנו עבור החגיגות אולם קטן וצנוע בבית מלון, מכיוון שכלל לא העלינו בדעתנו שאנו עומדים לקחת את הבחירות".

הנשיא הנבחר הוסיף בנימה צינית, כי עם היוודע דבר המהפך בליל הבחירות, הציע למתמודדת הדמוקרטית הילרי קלינטון לרכוש ממנה את הזיקוקים שכבר הוכנו מבעוד מועד עבור מסיבות הנצחון שלה ב- 5 סנט לדולר. "זיקוקים לא עובדים כשאתה מפסיד", עקץ טראמפ בנימה אופיינית.

אלבמה הגובלת בשכנותה עם מכסיקו, הביאו את טראמפ לחזור על הבטחת הבחירות שלו בדבר הקמת חומה למניעת הסתננות מהגרים, על הגבול בין המדינות.

כזכור, אחד הנושאים המרכזיים שעוררו ויכוח נוקב בשיח הציבורי בארה"ב במהלך קמפיין הבחירות, היה נושא בניית החומה שהציע טראמפ במטרה להגביל את זרם המהגרים למדינה. טראמפ אף נפגש בנושא עם נשיא מכסיקו שהתנגד ליוזמה במטרה להגיע להבנות בענין.

במקביל, נשאה גם קלינטון דברים במהלך סוף השבוע, דברים שזכו גם הם לתהודה.

באירוע התרמה שנערך ביום שישי, הפנתה קלינטון אצבע מאשימה כלפי שני גורמים, אותם האשימה בתבוסה שנחלה בליל הבחירות.

היא חזרה על הטענה שכבר השמיעה בעבר, כי "מצביעים ממדינות מתנדנדות קיבלו את החלטתם להצביע כנגדי בגלל המכתב של ראש ה-FBI ג'יימס קומי", תוך שהיא מכוונת להצהרת קומי כ- 11 יום לפני הבחירות לגבי ההחלטה לפתוח מחדש את הבדיקה בפרשת האימיילים.

הגורם הנוסף אותו האשימה קלינטון בתבוסה, הוא נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שמבקש 'לערער את הדמוקרטיה שלנו' כלשונה.

היא הוסיפה וציינה, כי "לפוטין יש משהו איש נגדי", כשאת הסיבה לכך היא מבקשת לייחס להתבטאותה ב- 2011 אז טענה כי הבחירות לנשיאות בהם ניצח פוטין, היו מבוימות.

"פוטין האשים אותי באופן גלוי בהתפרצות של גילויי זעם בארצו וישנו קו ישיר בין אמירותיו דאז- למעשיו בבחירות", הוסיפה קלינטון.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן