הערב: טראמפ ייבחר באופן רשמי לנשיאות

לאחר ההצבעה הכללית שנערכה ב-8 לנובמבר, יצביעו הערב האלקטורים עבור מועמדם לנשיאות - הסיכוי שייבחר מועמד שאינו טראמפ - קלוש • במידה והבלתי ייאמן יתרחש, עוברת ההצבעה לבית הנבחרים, שם מובטח רוב רפובליקני

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • מתנות לאביונים לקופת העיר, בפועל במזומן, בו ביום

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

לאחר הבחירות שנערכו בארה"ב לפני מעט יותר למעלה מחודש בהם יצאו מיליוני אזרחי ארה"ב לקלפיות, הרי שהערב אמור להתקיין הדבר האמיתי.

לפי חוקת ארה"ב אותה הנהיגו האבות המייסדים, על מנת שבחירתו של טראמפ לנשיאות תקבל תוקף חוקתי, על כל אותם 534 אלקטורים שנבחרו בבחירות, להתכנס ולהצביע עבור מועמדם לנשיאות.

מדובר לכאורה בהליך טכני בעיקרו, המתבצע בכל מערכת בחירות אמריקנית לנשיאות אלא שהפעם זוכה הנושא לסיקור רחב בשל העובדה כי בקרב אנשי המפלגה הדמוקרטית ניסו להפעיל את השפעתם על מספר אלקטורים רפובליקנים ש"ימרדו" ויעבירו את תמיכתם לקלינטון או לחילופין, ימנעו בהצבעה.

היות והמפלגה הרפובליקנית זכתה ב-306 אלקטורים, בשביל שתרחיש שכזה יתממש, על 36 אלקטורים "לעבור צד", מה שבלתי הגיוני שיתרחש.

במקביל, בשל הדיווחים על מעורבות רוסיה בהטיית הבחירות, ייערכו הפגנות בבירות המדינות הגדולות על ידי אנשי המפלגה הדמוקרטית, נגד טראמפ.

במידה והבלתי ייאמן יתרחש, ובהצבעת האלקטורים לא יקבל טראמפ את 270 האלקטורים המובטחים לו – תרחיש דמיוני לחלוטין, הרי שבמקרה שכזה, בית הנבחרים האמריקני הוא שבוחר את הנשיא. בבית הנבחרים יש לרפובליקנים רוב.

סוכנות הידיעות AP ראיינה בשבועות האחרונים 330 מ-538 האלקטורים, וממצאיה הם שהאלקטורים יצביעו כמעט כולם כפי שהורו להם הבוחרים לעשות. רק אלקטור רפובליקני אחד הודה, כי הוא מתכוון שלא להצביע לטראמפ כפי שהוא אמור לעשות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן