הסולטן ארדואן: עובד התבטא כי לא יגיש תה לנשיא ונעצר

מנהל קפיטריה במערכת עיתון התומכת באופוזיציה הטורקית, נעצר לאחר שהתבטא כי לא היה משרת את הנשיא "אני לא אגיש כוס תה לאיש הזה". הוא צפוי לעמוד לדין ולעונש של עד ארבע שנות מאסר בעונש של העלבת הנשיאות

"אני לא אגיש כוס תה לאיש הזה". אם אתם מתכננים ביקור בטורקיה, עדיף שלא תגידו את המשפט הזה בקול, בטח לא ליד שוטרים, בייחוד אם כוונתכם "לאיש הזה" – נשיא טורקיה ארדואן, שנדמה כי הפך מנשיא לסולטן.

בעל קפיטריה במערכת עיתון אופוזיציה באיסטנבול נעצר אחרי שאמר שאין בכוונתו להגיש תה לנשיא הטורקי. תלמדו ממנו ולא תסתבכו. אם שאלתם, העונש על העלבת נשיא, מגיעה עד ארבע שנות מאסר בפועל.

סונאל בוראן היה בדרך לעבודה במרכז איסטנבול, וכעס כשראה שהכבישים באזור חסומים בגלל נאום מתוכנן של ארדואן. המשטרה מסרה כי אז אמר בזעם לשוטרים שחסמו את דרכו: "אני לא אגיש כוס תה לאיש הזה".

הלילה פשטה המשטרה על ביתו באיסטנבול, והשופט הורה להשאיר אותו במעצר. בוראן הוא מנהל קפיטריה בעיתון המזוהה עם האופוזיציה הטורקית – ג'ומורייט. בית המשפט הפלילי באטיסטנבול האריך את מעצרו של בוראן עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

עורך דינו אמר כי הוא מודה שאמר את הדברים, אך הוא מסרב להכיר בכך שמדובר בפגיעה במוסד הנשיאות. אם יורשע, הוא עשוי לעמוד בפני עונש של עד ארבע שנות מאסר.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו