עם פרסום דו"ח ה- CIA המאשש את טענות המפלגה הדמוקרטית, על התערבות רוסיה בבחירות לנשיאות מתוך ניסיון להטות את התוצאות לטובת טרמפ, חושף ה"וושינגטון פוסט" כי בתוך כשבוע יפרסם הממשל שורת סנקציות וצעדים נגד רוסיה

ממשל אובמה צפוי להכריז בתוך כשבוע על שורה של צעדים שבכוונתו לנקוט נגד רוסיה, בגין התערבותה בבחירות לנשיאות שנערכו לפני כחודשיים בארה"ב, כך מגלה ה"וושינגטון פוסט".

העיתון מצטט בכירים בממשל האמריקני האומרים כי הצעדים צפויים לכלול סנקציות כלכליות וכן גינויים פוליטיים, וכי הממשל עדיין לא גיבש באופן סופי את מהותם של סנקציות אלו ואף טרם הגיע להחלטה האם הצעדים שיינקטו בתגובה להתערבות הרוסית, יכללו גם פעילות סייבר נגד רוסיה.

בדיווח נאמר עוד, כי במסגרת ההודעה הרשמית שתצא מהבית הלבן בענין, יוצגו לציבור רק חלק מהצעדים אותם מתכוון הממשל לנקוט, וכי ישנן פעילויות מתוכננות שיוותרו חסויות.

אובאמה: "ארה"ב תגיב על ההתערבות הרוסית בבחירות לנשיאות"


יצוין, כי להחלטה לכשתתקבל צפויות השלכות מזעריות ביותר, שכן הממשל הנכנס בראשות טראמפ נחשב עד עתה בעיני הרוסים, ככזה שצפוי לראות יחד עמם עין בעין אינטרסים שונים במזרח התיכון וברחבי העולם, זאת בניגוד לעמדת הממשל היוצא בראשות אובמה, שתחתיו הגיעו היחסים בין שני המדינות, לשפל היסטורי שלא זכור כמותו מאז ימי המלחמה הקרה.

משכך, מעריכים הפרשנים בארה"ב, כי טרמפ צפוי להורות על ביטול כלל הסנקציות שמתכוון אובמה להטיל בימים הבודדים שעוד נותרו לסיום תפקידו.

כזכור עם סיום מערכת הבחירות בארה"ב בו בניגוד לכל התחזיות הפסידה קלינטון את הנשיאות, החלו האשמות בצד הדמוקרטי כי היו אלו האקרים רוסים שפרצו למחשבי המפלגה הדמוקרטית והדליפו לציבור מידע רגיש בעניינה של קלינטון מה שהביא בסופו של דבר להפסדה בבחירות.

פוטין מכחיש: רוסיה אינה מתערבת בבחירות בארצות הברית


במקביל בארה"ב התפרסם לפני כשבועיים דו"ח של ה- CIA המעלה הוכחות חד משמעיות כי בניגוד להכחשותיה רוסיה אכן התערבה בהליך הבחירות בארה"ב בניסיון להטות את התוצאות לטובת טרמפ.

הלילה הגיב טראמפ לצעדיו המדיניים של אובמה במהלך הימים שעוד נותרו לסיום תפקידו וגיחך, כי "הנשיא אובמה עשה אישית קמפיין אינטנסיבי במדינות המתנדנדות והפסיד", טרמפ הוסיף, כי "הבוחרים רצו לעשות את אמריקה גדולה שוב".

ה-CIA מאשר: הרוסים התערבו לטובת טראמפ במערכת הבחירות