ארגון הגג של יהודי צרפת, הקריף, מגנה את דברי שר הביטחון שקרא להם לעלות לישראל. "ההערות מוגזמות ועשויות להיות חלק מהניסיון לערער את הקשר שלנו לרפובליקה"

הארגון "קריף" – ארגון הגג המייצג את יהודי צרפת, תקף היום בחריפות את שר הביטחון אביגדור ליברמן, בעקבות הביקורת שהעביר על כינוס הוועידה הבינלאומית בפריז בחודש הבא וקריאתו ליהודי צרפת לעלות לישראל בעקבותיה.

בהודעה שפרסם הארגון, הוא כינה את דבריו של ליברמן "מגושמים", והזהיר כי הם עשויים לתת רוח גבית לאנטישמיות. יחד עם זאת, הארגון הוציא הודעה שבה קרא לממשלת צרפת "לשמור על איזון בוועידת פריז ולא להפוך אותה למשפט נגד ישראל".

"הקריף סבור כי דבריו של אביגדור ליברמן הם מוגזמים ולא מדויקים היסטורית, ומזכיר כי יהודים חיו בצרפת במשך יותר מ-2000 שנים וזכו לאזרחות מלאה בשנת 1791", נמסר בהודעת הארגון. "ההערות המגושמות הללו עלולות לספק הצדקה לאנטישמים מכל הסוגים ולהיות חלק ממסע דיס-אינפורמציה שמנסה לערער את הקשר של יהודי צרפת לרפובליקה".

נשיא הקריף, פרנסס קליפאט, הוסיף כי "המשימה של קריף נותרה להבטיח כי היהודים ממשיכים לחיות את יהדותם באופן מלא בצרפת בביטחון ושלווה".

ליברמן תוקף את צרפת: הוועידה בפריז – משפט דרייפוס מודרני

מוקדם יותר השבוע, בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו, ליברמן התייחס להחלטת מועצת הביטחון נגד ההתנחלויות, והזהיר כי גם בוועידת השלום, שצפויה להתכנס בפריז ב-15 בינואר בניסיון להחזיר את תהליך השלום הישראלי-פלסטיני לסדר היום העולמי, עשויות להתקבל החלטות אנטי-ישראליות.

בישראל חוששים מהחלטות הוועידה, המתוכננת להתקיים ימים ספורים לפני תום כהונת ברק אובמה בבית הלבן. ליברמן התייחס לעיתוי והוסיף כי גם ממשלת צרפת הולכת עוד מעט לבחירות. לדבריו, "העיתוי הזה זה לא ועידת שלום, זה ממש טריבונל כנגד מדינת ישראל. ועידה שכל תפקידה לפגוע בביטחונה של מדינת ישראל, בשמה הטוב".

"לפי מה שאנחנו שומעים זה נראה לא רק משפט נגד ישראל, אלא משפט דרייפוס מודרני – בהבדל אחד", אמר ליברמן: "במקום יהודי אחד על ספסל הנאשמים, הפעם כל עם ישראל ישב על ספסל הנאשמים".

ליברמן אמר שמטרת הוועידה ברורה אם בוחנים את כל ההצבעות של הצרפתים נגד ישראל במוסדות בינלאומיים לאחרונה. "זה גם מוסיף לאותה אווירה קשה שבלאו הכי קיימת בצרפת נגד יהודים", הוסיף, וציין את שורת הפיגועים במדינה.

"אולי הזמן להגיד ליהודי צרפת – זו לא המדינה שלכם, זו לא אדמה שלכם, עזבו את צרפת ותבואו למדינת ישראל. זו התשובה היחידה שאפשר לתת למזימה הזאת. זו לא ועידה, זו מזימה. עם כל הקושי, אם אתם רוצים להישאר יהודים ולשמור על הילדים והנכדים שלכם כיהודים, עזבו את צרפת ותעלו לישראל".