במשרד החוץ מציינים כי הם עושים מאמצים רבים לאתר את הישראלית שהיתה בזירת הפיגוע ולא יצרה קשר מאז • עדויות מהתופת: "אנשים קפצו לתוך הנהר במטרה להימלט" • כוחות הביטחון הטורקיים ממשיכים במצוד אחרי המחבל

הטרור שוב מכה בטורקיה: מחבל פתח הלילה באש לעבר מתחם בו התקיימו חגיגות תחילת השנה האזרחית החדשה. כתוצאה מהירי נהרגו 39 בני אדם, 16 מהם תיירים זרים.

עוד 69 איש נפצעו במתקפת הטרור. בתיעוד ממצלמות האבטחה נראה המחבל כשהוא מחופש. המחבל הצליח לחמוק מכוחות הביטחון, וכעת מתנהל אחריו מצוד נרחב ברחבי העיר. לפי שעה שום ארגון לא קיבל עוד אחריות.

משרד החוץ מעדכן על פצועה ישראלית אחת בפיגוע ועל ישראלית נוספת המוגדרת כ"מנותקת קשר". "המשרד בשיתוף הקונסוליה הישראלית בטורקיה, עושות כל מאמץ כדי לאתר את הנעדרת" נאמר בהודעה.

"טרוריסט עם כלי נשק הוציא לפועל באכזריות ובפראיות את המתקפה הזאת, כשהוא יורה באנשים חפים מפשע שרק הגיעו כדי לבלות ולחגוג את השנה החדשה", אמר מושל איסטנבול. לדבריו, בשעת האירוע היו במקום בין 500 ל-600 אנשים.

יצוין כי המתחם נחשב לאחד הפופולריים ביותר בעיר, שאליו מגיעים גם תיירים זרים רבים. הוא משקיף על מצרי הבוספורוס המפרידים בין חלקה האירופי והאסייתי של טורקיה. האירוע החל בשעה 1:15 לפי שעון מקומי, וכמה ממאות האנשים שהיו במועדון קפצו למים מגשר בוספורוס וחולצו על ידי המשטרה.

שר הפנים הטורקי הודיע כי "המצוד אחר המפגע נמצא בעיצומו…אנחנו מקווים שנצליח לתפוס אותו בקרוב".

בתוך כך, העדויות על הזוועה מתחילות להצטבר: מתברר כי בניסיון להמלט מהירי רבים מהנוכחים קפצו לנהר הסמוך, כשבדרך הם גורכים על גופות הרוגים ופצועים. "זה היה מזעזע. אנשים לא הבינו מה קןרה, ראיתי כאלה שקופצים מגובה רב, כאלה שדורכים על גופות ואנשים ששוכבים מדממים ללא סיוע", סיפר אחד הנוכחים.

בוידאו: תיעוד המחבל כפי שנקלט במצלמות האבטחה

נזכיר כי טורקיה נמצאת כעת בשיאו של גל טרור רצחני, כאשר רק לפני כ-3 נהרגו 30 שוטרים בפיגוע התאבדות בעיר. שבוע לאחר מכן נורה למוות באנקרה שגריר רוסיה במדינה.

//www.jdn.co.il/news/world_news/777795