המדובר בארכיבישוף אל-קפוצ'י שנידון בשנות ה- 70 ע"י ביהמ"ש ל-12 שנות מאסר, לאחר שנעצר על ידי השב"כ כשניצל את חסינותו הדיפלומטית ונתפס מבריח במכוניתו אמצעי לחימה עבור ארגון אש"ף - בהמשך הוענקה לו חנינה ע"י הנשיא וגורש מהארץ

ברשות הפלסטינית אבלים על מותו של הארכיבישוף הילריון אל קאפוצ'י שמת אמש ברומא שבאיטליה.

קפוצ'י זכור בישראל מ"פרשת קפוצ'י" הידועה שהתפוצצה בשנות ה- 70 המוקדמות בזמן שכיהן כארכיבישוף של "מדינת ישראל וקיסריה", כאשר הבריח באמצעות מכוניתו שזכתה לחסינות דיפלומטית ולא נבדקה במעברי הגבול, אמלחי"ם רבים עבור הטרוריסטים שפעלו נגד ישראל.

אל קפוצ'י פעל רבות נגד מדינת ישראל ונהג להיפגש עם מנהיגי אש"ף, כאשר בביקוריו התכופים בלבנון אף נהג להיפגש עם ראש הזרוע הצבאית של אש"ף, אבו ג'יהאד.

בשנת 1974 נעצר קפוצ'י על ידי שירות הביטחון הכללי בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל ולפיו נוהג קפוצ'י לנצל את החסינות המוקנית לו מתוקף החזקת דרכונו הדיפלומטי מטעם קריית הוותיקן ולנצל את העובדה שבמעברי הגבול השונים מכוניתו אינה נבדקת, וכך הבריח ברכבו מזוודות מלאות באמצעי לחימה ובהם עשרות לבנות חבלה, שעונים עם נפצים, רימונים, תת-מקלעים ושלושה טילי קטיושה עם משגריהם וכן מכשירי ציתות מלבנון לישראל, עבור אנשי אש"ף.

במשפטו שנערך בירושלים כפר קפוצ'י בזכות ביהמ"ש לשפוט אותו וכן שלל את קיומה של מדינת ישראל.

ביהמ"ש גזר עליו 12 שנות מאסר וכעבור 4 שנים נענה נשיא המדינה דאז אפרים קציר, לבקשה שהופנתה אליו על ידי האפיפיור והעניק חנינה לאל קפוצ'י כאשר עם שחרורו גורש מישראל לרומא.

כאמור ברש"פ מבכים את מותו של קפוצ'י ובהודעה שפרסם אבו מאזן, הוא כונה "לוחם גדול".

בהודעה שפרסמה הממשלה הפלסטינית נאמר, כי "מותו של קפוצ'י מותיר צער עמוק בלב של כל פלסטיני, זאת לאור מאבקו ועמדותיו הלאומיות בהגנה על העם הפלסטיני".
גם תנועת 'פתח' פרסמה הודעה המביעה צער על מותו של הארכיבישוף אותו כינתה, "לוחם" של התנועה והביעה גאווה בו ובפעילותו.