טראמפ רציני בהצהרותיו: בדרך לחומה בגבול עם מכסיקו?

אנשיו של הנשיא הנבחר ביקשו מהמשרד לביטחון המולדת להעריך את המשאבים הדרושים לבניית חומה בגבול מכסיקו • צוות המעבר של טראמפ שאל על היכולות להרחיב כליאת מסתננים ועל תוכנית מעקב אווירית שאובמה צמצם משמעותית

צוות המעבר של דונלד טראמפ פנה בחודש שעבר למחלקה לביטחון המולדת וביקש להעריך את המשאבים הדרושים לבניית חומה ומחסומים בגבולות המדינה. צוות המעבר גם שאל לגבי יכולות המשרד להרחיב את היקף כליאת המהגרים שמגיעים בניגוד לחוק, ובנוגע לתוכנית מעקב אווירית שצומצמה משמעותית בכהונת ברק אובמה בבית הלבן.

בסוכנות הידיעות "רויטרס" דווח כי הפנייה הנרחבת של צוות המעבר הייתה ב-5 בדצמבר, בפגישה בין אנשי טראמפ לאנשי המחלקה לביטחון המולדת. אנשיו של טראמפ שאלו אם העובדים הפדראליים שינו את הפרטים האישיים שנשמרו על המהגרים מתוך דאגה לחירות האזרח.

תזכיר פנימי שהגיע לרויטרס חושף הצצה לאסטרטגיה של הנשיא הנבחר, שהבטיח למנוע ממהגרים לא חוקיים להיכנס לארה"ב – בין השאר באמצעות בניית חומה בגבול מכסיקו. בתגובה לבקשת צוות המעבר אמרו אנשי ביקורת המכס והגבולות כי לאורך גבול מכסיקו יש כ-640 ק"מ שבהן אפשר להתקין גידור חדש, ובערך אותו מרחק בגבול עם קנדה.

נושא נוסף שצוות המעבר שאל עליה הוא מבצע פלנקס, תוכנית מעקב אווירית שמאפשרת ל-1,200 אנשי המשמר הלאומי לעקוב אחר הנעשה בגבול הדרומי כדי למנוע הגירה בלתי חוקית וסחר בסמים. בעבר, תחת הנשיא ג'ורג' בוש, 6,000 אנשים לקחו חלק במבצע אך אובמה צמצם את התוכנית. מתנגדים שמרנים זעמו על כך וטענו שמדובר במעקב חיוני לביקורת הגבולות.

בנוסף צוות המעבר ביקש מהמשרד לביטחון המולדת עותקים של כל צו והוראה שנשלחו לסוכני ההגירה מאז שאובמה נכנס לתפקיד ב-2009. טראמפ אמר כי הוא מתכוון לבטל את הצעדים של אובמה בנושא ההגירה, כולל הוראה ב-2012 לאפשר לילדים שהגיעו לארה"ב בניגוד לחוק להישאר במדינה עם אשרות שהייה זמניות ולאפשר להם לעבוד וללמוד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן