בישראל מסכמים בסיפוק: 'ועידת פריז' הסתיימה בנוסח החלטה מרוכך וללא החלטות חד צדדיות • קרי שוחח עם נתניהו והבטיח: "ארה"ב תתנגד לכל הצעה שאולי תעלה כהמשך במועצת הביטחון" • דיווח: בריטניה מתחה ביקורת על התנהלות הצרפתים

ועידת פריז, זו שבישראל כה חששו ממנה ופעלו במשך חודשים ארוכים בדרכים מדיניות שונות למנוע את קיומה, הסתיימה בהצהרה מעורפלת בדבר חזון שתי המדינות לצד גבולות 67'.

לצד קריאה לישראל לחזור לשולחן המו"מ והחלטה משותפת של כלל המדינות, כי במקרה שאחד הצדדים ינקוט בפעולה חד צדדית שאינה מוסכמת על הצד השני, הן לא יכירו בכך.

הביעו בישראל סיפוק מכך שהועידה לא אימצה אל חיקה את החלטה 2334 של מועצת הביטחון כפי שצרפת קיוותה להשיג מלכתחילה.

בישראל סבורים, כי התגובה החריפה והלא פרופורציונלית שלה בעקבות הצבעת ארה"ב באו"ם, הוכיחה את עצמה ומנעה החלטה חריפה עוד יותר נגד ישראל בוועידת פריז.

לדברי גורמים מדיניים, הצליחה ישראל למנוע זליגה של הסעיפים הבעייתיים של החלטת מועצת הביטחון 2334 לנוסח ועידת פריז, וכי נמנעה החלטת המשך במועצת הביטחון, בהתאם להבטחה של שר החוץ האמריקני ג'ון קרי.

מוקדם יותר היום שוחח מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בטלפון מפריז עם רה"מ ועידכן אותו במאמציו לרכך את נוסח ההחלטה הסופית של ה'ועידה'.

קרי התחייב באוזני ראש הממשלה כי להחלטות הועידה לא תהיינה כל משמעות מחייבת מבחינת ישראל, לא במועצת הביטחון ולא בוועידה עצמה. "ארה"ב תתנגד לכל הצעה שאולי תעלה כהמשך במועצת הביטחון", הבטיח קרי לנתניהו.

בתוך כך נודע כי בריטניה סרבה לחתום על מסמך ההחלטות עליו חתמו נציגי המדינות שהשתתפו בכנס כאשר לפי הדיווח ב"גארדיאן", בריטניה מתחה ביקורת חריפה על התנהלות הוועידה וסרבה לחתום על המסמך הרשמי.

בריטניה נימקה את השגותיה על המסמך, בטענה כי החלטותיה יביאו להקשחת העמדות מצד שני הצדדים, מה שיגרום להתרחקות מהסכם אמיתי.