למרות ההידברות עם המעצמות, נדמה כי איראן לא מתכוונת להפסיק את העבודות - אלא להגביר את הקצב: "נבנה כור חדש"

איראן ממשיכה להתגרות במערב ומודיעה כי תבנה כור חדש בבושהאר, נוסף על הכור הקיים. ראש תוכנית הגרעין האיראנית, פריידון עבאסי, אמר כי בניית המיזם תחל לכל המאוחר בעוד כשנתיים.

האחראי על תוכנית הגרעין הצהיר מוקדם יותר כי איראן דוחה את דרישת המעצמות להפסיק העשרת אורניום לרמה של 20%. "אין סיבה שנוותר", אמר עבאסי, "הדלק שאנו מייצרים ברמת העשרה זו עונה על הצרכים שלנו, לא פחות ולא יותר".

ארה"ב תמשיך להטיל סנקציות חריפות

גורם אמריקני בכיר מעריך שכל עוד איראן לא תפסיק את העשרת האוראניום, העיצומים על טהרן יוחרפו. לדבריו, גם לאחר סבב השיחות הנוסף, לא ניתן לקבוע האם האיראנים מושכים זמן או שהם רציניים בכוונתם להגיע להסכם עם המערב.

קראו עוד ב-JDN:

[postim]

"הדאגה בישראל שהזמן אוזל מוצדקת", אמר הגורם, "אנחנו בספק האם אפשר להגיע להסכם עם איראן, אבל אנחנו חייבים למצות את הנתיב הדיפלומטי – כי האלטרנטיבה, בין אם היא איראן גרעינית ובין אם היא מלחמה אזורית, מאד רצינית". לדבריו, איראן לא תקבל מחוות רק בעבור דיבורים – היא צריכה לבצע מעשים קונקרטיים. "העולם המערבי כולו, כולל סין ורוסיה, מאוחד נגד איראן וחושב שהסנקציות אפקטיביות ושצריך לדבוק בהן", הוסיף.

שר ההגנה: "מוכנים לתקיפה"

שר ההגנה של ארצות הברית, לאון פאנטה, אמר אתמול כי וושינגטון ערוכה לאפשרות של תקיפה צבאית באיראן. לדבריו, בצבא האמריקני כבר הכינו תוכניות למתקפה נגד מתקני הגרעין של הרפובליקה האסלאמית. "יש בידינו תוכניות שניתן ליישם עבור כל תרחיש, כדי להגן על הביטחון שלנו", אמר פאנטה.

בכך מאשר פאנטה את דבריו החודש של שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו, לפיהם מדינתו השלימה את ההכנות לתקיפה צבאית ברפובליקה האסלאמית במידה וזו לא תגיע עם המערב להסכמות משביעות רצון לגבי המשך תכניתה הגרעינית.