דמוקרטיה במיטבה - 59 סנאטורים מהמפלגה הדמוקרטית הודיעו כי יחרימו את טקס ההשבעה של הנשיא הנבחר בשל היותו 'נשיא לא לגיטימי' - טראמפ בתגובה: "אנחנו זקוקים למקומות ישיבה נוספים מקווה שיחזירו את כרטיסי הכניסה שלהם"

לאחר מערכת הכפשות נסערת שכמוה לא ידעה אמריקה ולאחר מסע דה לגיטימציה חסר תקדים כלפי נשיא נבחר, צפויה הסערה להגיע לאל סיומה בעוד יומיים כאשר דונלד טראמפ יעמוד על הבמה הגבוהה שנבנתה בימים אלו על מדשאות הבית הלבן ולהישבע אמונים כנשיאה ה- 45 של המעצמה הגדולה בעולם.

אלא שעל אף תוצאות הסקרים, יש מי שעדיין מתקשה לקבל את דבר הבוחר גרסת החוקה האמריקנית.

לא פחות מ- 50 מחוקקים דמוקרטים בהם ארבעה יהודים הודיעו כי אין בכוונתם להשתתף בטקס ההשבעה של הנשיא הנבחר, בשל עובדת היותו "נשיא לא לגיטימי".

נראה כי הקמפיין שהובילה המפלגה הדמוקרטית בדבר המעורבות הרוסית בהטיית תוצאות הבחירות עשתה את שלה, כאשר חבר הקונגרס ג'ון לואיס מג'ורג'יה היה הראשון להודיע כי יחרים את הטקס, משום שהוא רואה בטראמפ נשיא "לא לגיטימי". לואיס המהווה סמל למאבקי השחורים בארה"ב, הצליח ליצור סחף שגרר בעקבותיו עד כה עוד כ- 59 סנאטורים שהביעו עמדה דומה.

טראמפ מצידו הגיב בזלזול כלפי לואיס, "הכל דיבורים, דיבורים, דיבורים – בלי מעשים או תוצאות". כאשר בהמשך אף קרא לאותם מחוקקים להחזיר את כרטיסי הכניסה שלהם לטקס, "אנחנו זקוקים למקומות ישיבה נוספים מקווה שיחזירו את כרטיסי הכניסה שלהם".

יצויין, כי חלק מאותם 59 סנאטורים נימקו את היעדרותם הצפויה בכך שטראמפ "אינו לגיטימי". ואילו אחרים נימקו זאת בכך שפשוט יש להם תוכניות אחרות לסוף השבוע.

למפלגה הדמוקרטית 194 חברים בבית הנבחרים, ש-20 מהם יהודים.