מגדל עתיק בבירת איראן עלה הבוקר בלהבות וקרס בשידור חי תוך שהוא קובר תחתיו עשרות כבאים. לפחות שלושים הרוגים במקום • המגדל נבנה על ידי איש עסקים יהודי, שהוצא להורג לאחר המהפכה האסלאמית בטענה כי ריגל למען ישראל

לפחות שלושים כבאים נהרגו כתוצאה מקריסת בניין רב קומות שעלה בלהבות בבירת איראן – טהרן. 38 נוספים נפצעו בשריפה ועדיין לא ברור האם יש לכודים שהיו בתוך הבניין בעת הקריסה שהועברה בשידור חי בערוצי התקשורת המרכזיים במדינה.

עשרות כבאים נאבקו במשך כמה שעות עם הלהבות הרבות עד קריסתו של הבניין רב הקומות. לא ברור אם אנשי צוותי חילוץ והצלה היו בתוך המבנה בזמן שקרס. המשטרה המקומית הרחיקה מהאזור את בעלי החנויות ועוברי אורח שהיו באזור הבניין, שבתוכו נמצא גם מרכז מסחרי גדול.

ג'לאל מאלקי, דובר שירותי הכיבוי, אמר לתקשורת האיראנית שעשר תחנות כיבוי נתנו מענה לשריפת הענק שפרצה ברב הקומות ודווח עליה לראשונה בשעה שמונה בבוקר (שעון מקומי). בתקשורת המקומית דיווחו כי "הבניין הוא אחד הוותיקים ביותר בטהרן. בניין 'פלאסקו' הוא בניין מאוד ישן בדרום טהרן. הוא בעיקרו בניין מסחרי".

כאמור, על פי הדיווחים בתקשורת האיראנית, "38 בני אדם לפות נפצעו ואושפזו, אך רובם שוחררו לבתיהם. ניתן לראות את הלהבות ממרחק של קילומטרים מהבניין הישן. רוב התושבים ובעלי החנויות בבניין פונו", דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית למחצה "פארס".

הבניין בן 17 הקומות נבנה בתחילת שנות ה-60 על ידי איש העסקים היהודי-איראני חביב אלקניאן ונקרא על שם החברה לייצור פלסטיק שהייתה בבעלותו. בעת בניית רב הקומות הוא נחשב למבנה הגבוה ביותר בטהרן. אלקניאן הועמד לדין בגין ריגול והוצא להורג בחודשים שלאחר פרוץ המהפכה האסלאמית ב-1979. הוצאתו להורג של איש העסקים היהודי-איראני הובילה לבריחתם של רבים מחברי הקהילה היהודית באיראן מהמדינה.