פעיל בכיר בהודו אנה אזהרה נעצר, מהומות פרצו ברחבי המדינה

המונים יצאו לרחובות בהודו להפגין נגד מעצרו של אנה הזארה אחד הפעילים הבולטים נגד השחיתות בהודו, המשטרה עשרה יותר מחמש מאות מפגינים

משטרת הודו עצרה את אנה הזארה מהפעילים הבולטים נגד השחיתות בהודו.
הזארה בן ה-72 נעצר בניו דלהי לפני שהיה אמור להתחיל שביתת רעב 'עד המוות' כלשונו, הזארה ביקש למחות נגד חוק למאבק בשחיתות שהעביר הפרלמנט, ואשר לטענתו לא יסייע להתמודד עם התופעה. בעקבות מעצרו פרצו הפגנות נרחבות ברחבי הודו בדרישה לשחרר את הזארה, ויותר מ-500 בני אדם נעצרו בניו דלהי. בין השאר נמסר על הפגנות ליד אנדרטת הזיכרון לגנדי וסמוך לאוניברסיטת דלהי ואף במחוז ג'אמו וקשמיר ליד הגבול הפקיסטני, וכוחות הביטחון מנסים להדוף את המרד בכל האמצעים.

עבור הזארה, שמאמין במאבק בלתי אלים על פי משנתו של מהטמה גנדי, המעצר לא בא בהפתעה. "אל תתנו למעצר שלי לעצור את התנועה הזו. מדובר במאבק השני של האומה למען חופש. כל העולם צריך לדעת עד כמה השחיתות נטועה", אמר זמן קצר לפני הגעת השוטרים.
במשטרה טענו כי החליטו לעצור את הזארה בתור צעד מונע מאחר שהוא סירב לקבל את ההוראה על הגבלת ההפגנה ושביתת הרעב לשלושה ימים בלבד.

ראש ממשלת הודו מנמוהאן סינג הסתייג משביתות רעב כאמצעי לכפות את הדרישות שלהם. סינג אמר, שממשלתו היא הראשונה שיוצאת במאסיביות נגד פרשיות שחיתות בנאומו אמר סינג "אני מאמין שאין שום צעד גדול אחד אשר אנו יכולים לנקוט כדי למגר את השחיתות. למעשה, נצטרך לפעול בו זמנית בחזיתות רבות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו