חמשה אזרחים איראניים שנחתו אמש בנמל התעופה בקייב ביקשו להיכנס למדינה באמצעות אשרות כניסה ישראלים שבהמשך התבררו כמזויפים - החמשה בני משפחה אחת, נעצרו ויגורשו חזרה לארצם

גורמי הביטחון בישראל מודעים לכך כי בקרב תעשיית זיופי אשרות הכניסה והדרכונים בעולם המגלגלות מיליוני דולרים בשנה, נחשב הדרכון הישראלי לכזה שקל לזיוף, הדרכונים הישראלים, מדורגים במקום די 'מכובד' מבחינת השימוש שנעשה בו ע"י גורמי ביון שונים בעולם כמו גם גורמים מפוקפקים, הרואים בדרכון הישראלי כזה שניתן בנקל לזייף אותו ולעשות בו שימוש.

מסתבר שלפחות מבחינת האיראנים ניתן גם להתפשר על רמת הזיוף ואיכותו.

כלי תקשורת באוקראינה מדווחים, כי אתמול בשעות הערב נחתה משפחה איראנית בת חמשה נפשות בנמל התעופה "Borispol", בטיסה שהגיעה מסרי לנקה, עם הגיעם למעברי הבידוק, הציגו בני המשפחה את דרכוניהם הישראלים, אלא שאלו העלו את חשדם של שוטרי משטרת הגבולות, שלקחו אותם לתשאול.

בתום בדיקה קצרה התברר, כי חמשת האזרחים האיראנים שהגיעו בטיסת מעבר לקייב מסרי לנקה, בדרכם לאוסטריה והציגו דרכונים של אזרחי ישראל. ניסו להיכנס באופן בלתי חוקי לאיחוד האירופי דרך אוקראינה.

מסתבר שבעוד באחד הדרכונים התגלו סימנים ברורים של זיוף, הרי שבארבעת הדרכונים האחרים השמות שהתנוססו עליהם היו שמות אחרים משל אותם אזרחים שהציגו אותם.

בדיקה מעמיקה יותר גילתה כי כל חמשת העצורים הם אזרחי איראן. וכי במהלך חקירתם, הודו כי רכשו דרכונים ישראלים תמורת 10 אלף דולר ע"מ להגיע אוסטריה.

נמסר כי בעוד הדרכונים הוחרמו הרי שהעצורים יגורשו בחזרה לאיראן.