בהתאם להבטחת הבחירות שלו: טראמפ הגביל כניסת מוסלמים לארה"ב

שבוע בלבד לאחר כניסתו בפועלת לתפקיד נשיא ארה"ב, חתם דונלד טראמפ על צו המגביל משמעותית את כניסתם של מהגרים מוסלמים לארה"ב • איראן: "מדובר בעלבון לעולם המוסלמי" • בכירים בממשל: "זו רק ההתחלה, יהיו צווים אגרסיבים יותר"

הבטיח וקיים: שבוע בלבד לאחר שהושבע לתפקיד הנשיא, דונלד טראמפ מתחיל במימוש אחת מהבטחות הבחירות המרכזיות והשנויות המחלוקת שלו – מניעת הגירה מוסלמית לארה"ב.

אמש חתם טראמפ על צו נשיאותי המונע, באופן זמני, מיותר מ-134 מיליון בני אדם להיכנס לארצות הברית. מדובר על אזרחי המדינות עיראק, סוריה, איראן, לוב, סומליה, סודאן ותימן. יצוין כי מדינות אלו הוגדרו בחוק ההגירה כ"מדינות חשודות ומועדות לטרור".

בעת חתימת הצו אמר טראמפ: "אני חתמתי כדי להשאיר מוסלמים קיצונים מחוץ לארצות הברית. אנו לא רוצים אותם כאן. צריך לוודא שאנחנו לא מכניסים את אותם איומים שהחיילים שלנו נלחמים מולם מעבר לים…אנחנו רוצים שיבואו לכאן רק אלו שתומכים במדינה ואוהבים את אנשיה".

הצו אומר באופן מפורש כי המדינות הללו הן רק נקודת ההתחלה. לאיסור שככל הנראה יהיה רחב יותר בהמשך ויטפל גם במדינות שנתפסות כפחות בעייתיות. ואכן, בכירים בממשל אמרו לפני זמן קצר כי "המדיניות תהיה מאוד אגרסיבית בבואה לבחור מדינות, כאשר הקו המנחה הוא כיצד לשמור על אמריקה בטוחה, מבלי לקחת סיכונים".

בונסף, קיצץ טראמפ ביותר מחצי את מכסת הפליטים שיורשו להיכנס למדינה ב-2017, כאשר במקום 110,000 פליטים תחת החוק של אובמה, יורשו להיכנס רק 50,000 פליטים תחת ממשל טראמפ, כשתנתן עדיפות לנוצרים על פני מוסלמים.

בעולם המוסלמי מגיבים בזעם ובחשש להחלטה. משרד החוץ האיראני הודיע כי "מדובר בעלבון כלפי העולם המוסלמי והאומה האיראנית…המדינה תנקוט צעדים בתגובה להחלטה האמריקנית".

4 תגובות

תמשיך ככה גבר!!!

אולי החלטה מתריסה ונועזת זו, תעודד את הקולות המתונים והשפויים באיסלאם, לצאת נגד הקיצוניות.
אולי יהיה זה תמרור אזהרה, מה שנקרא- "Wake up call".

הבנאדם לא רואה בעיניים..
וזה מה שהעולם המתיפייף של היום צריך!

הלוואי בישראל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן