רוצים קרדיט: גורם אמריקני; ארה"ב אחראית לווירוס

גורם רשמי בארה"ב, שביקש להישאר בעילום שם, טען כי וירוס מתוחכם כמו הווירוס "להבה" שהוחדר למחשבים באיראן יכול להיות רק פרי יצירתה של ארה"ב, ולא שום מדינה אחרת • מומחי אבטחת מידע: הוירוס לא כ"כ מתוחכם • גורם באיראן: ישראל אשמה

מומחי מחשבים אמריקנים אמרו היום (ד') לרשת NBC האמריקנית כי הווירוס 'להבה' שנמצא במחשבים רבים באיראן נושא את סימני ההיכר של פעילות ריגול מחשבים אמריקנית, ובמיוחד זו של הסוכנות לביטחון לאומי.

הגורם, שביקש להישאר בעילום שם, אמר לרשת כי מדובר בווירוס מתוחכם מכדי להיות פרי יצירתה של מדינה אחרת. עם זאת, הודה הגורם כי אין לו מידע ממקור ראשון בנוגע לשאלה כיצד פועל הווירוס או כיצד הוחדר למחשבים האיראניים.

קרא עוד:

[postim]

ברשת האמריקנית ציינו כי גורמים רשמיים בישראל, שנחשדה בהתקפות וירטואליות דומות בעבר, הכחישו מעורבות הפעם. לעומת זאת, אתמול התראיין המשנה לראש הממשלה, בוגי יעלון, ואמר כי "המאבק לעצירת תוכנית הגרעין של איראן מצדיק שימוש בכל האמצעים כולל בווירוס מחשבים מתוחכם במיוחד". באיראן ראו בדבריו של יעלון הודאה רשמית לכך שישראל עומדת מאחורי החדרת הוירוס.

מאוחר יותר אתמול, פורסמה בערוץ 10 שיחה עם גורם בכיר באבטחת מידע באיראן שהודיע חד משמעית כי מאחורי הוירוס עומדת ישראל ולא אחרת. לדבריו המידע על כך שגם מחשבים בישראל 'הודבקו' בוירוס אינם מאושרים ואי לכך אינם נכונים. עוד טען הגורם כי לא נגרם נזק של ממש בכל הקשור ל'מוקדים רגישים' באיראן.

כפי שפרמנו בJDN, שלשום פורסם כי מומחי אבטחה ברוסיה גילו וירוס חדש לגניבת מידע. הווירוס, המכונה 'להבה' נמצא באלפי מחשבים במזרח התיכון. מספר המחשבים הגדול ביותר שהודבק על ידי הווירוס נמצא באיראן. על פי הדיווחים, גם בישראל וברשות הפלסטינית נמצא הוירוס.

לפי מומחי האבטחה, יכולותיו של הווירוס הן לאסוף מידע, לשנות הגדרות של מחשבים, להדליק מיקרופונים במחשבים, לעשות צילומי מסך ולהיכנס לשיחות צ'אט.

בתוך כך, היום פורסם בכלי התקשורת כי מומחי אבטחה שבדקו את הוירוס טוענים שהוא לא כל כך מתוחכם, למרות שאנשי אבטח המידע ברוסיה שחשפו את הוירוס טענו שמדובר בוירוס המתוחכם ביותר בעולם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *