טראמפ במבחן: בצל פרשת התפטרותו של היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב מדווחת רשת 'פוקס ניוז' האמריקנית על מספר צעדים צבאיים מדאיגים שביצעה רוסיה בשבועות האחרונים • גורמי ממשל: "אנחנו פוקחים עיניים"

מתיחות גוברת: בצל פרשת התפטרותו של היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב על רקע מה שנראה כהעברת מידע רגיש לרוסים, מפרסמת התקשורת האמריקנית פרטים מדאיגים על פעולות צבאיות בהן נקטה מוסקבה לאחרונה.

רשת 'פוקס ניוז' דיווחה מפי גורם רשמי כי " ספינת ריגול רוסית נצפתה מפטרלת ליד החוף המזרחי של ארה"ב". זמן קצר לאחר צוטטה הרשת גורם אחר שטען שרוסיה הציבה בחשאי טיל שיוט חדש ומבצעי אשר מפר את הסכמי הנשק בין המעצמות.

"זו לא דאגה גדולה, אבל אנחנו פוקחים עיניים", אמר הגורם לכתב הרשת.

ובחזרה לפרשת ההתפטרות: הקרמלין במוסקבה פרסם מוקדם יותר הודעה רשמית בעקבות דברי בכירים ברוסיה לפיהם היועץ לביטחון לאומי בארה"ב שהודיע על התפטרותו – אולץ לעשות זאת בשל מידע רגיש שהעביר לרוסים.

"איננו מתערבים בענייניה הפנימיים של ארה"ב", לשון הודעת הקרמלין.

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי היועץ לביטחון לאומי בממשל החדש בארה"ב מייקל פלין הגיש הלילה את התפטרותו לנשיא ארה"ב טראמפ.

הרקע לפיטורין, חשיפת ה"וושינגטון פוסט", כי פלין שלו עבר צבאי מפואר ובשל כך היה חשוף לחומר מודיעיני רב, יצר קשר בניגוד לנהלים עם גורמים ברוסיה וגילה את אוזניהם על תוכניותיה המדיניים של הממשל החדש בראשות טראמפ.

כך גם שוחח עם השגריר הרוסי בענין הסנקציות שהטיל הנשיא הקודם ברק אובמה נגד רוסיה בשל הפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית בארה"ב, פלין מואשם שלא גילה את האמת על מכלול קשריו עם הגורמים הרוסים.

פלין, לפי הדיווח ביקש 'להרגיע' את עמיתו הרוסי בכך שארה"ב בעידן הממשל החדש תהפוך להיות ידידותית יותר כלפי רוסיה.

הרוסים מיתממים? "לא מתערבים בעניינים הפנימיים של ארה"ב"