איראן: ניסיון ישראל לגייס את סעודיה נגדנו – פתטי

שר החוץ האיראני מאיים: "אני מציע לישראל לא להסתבך בצרות" • במקביל, דובר משרד החוץ של איראן התייחס להתבטאויות של השר ליברמן ושר החוץ הסעודי נגד המדינה ואמר כי "הישראלים והסעודים עובדים בשיתוף פעולה במזרח התיכון"

שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, העניק ראיון לרשת BBC ובו התייחס בין השאר למתיחות הגוברת בין הרפובליקה האסלאמית לממשל האמריקאי החדש בראשות דונלד טארמפ. על פי זריף, איראן אינה מבקשת להתגרות במדינות אחרות אך תהייה מוכנה להגן על עצמה מכל מקרה של תוקפנות.

בהתייחס לדיווחים על הסנקציות החדשות שטראמפ מבקש להטיל על איראן בעקבות ניסוי הטילים הבליסטיים, אמר שר החוץ כי הטילים למטרות הגנה בלבד. עוד ציין זריף כי הצעדים שוושינגטון מבקשת לנקוט הם הפרה של הסכם הגרעין, ומטרתם היא להרגיז את העם האיראני: "אמריקה צריכה להפסיק לאיים על איראן", הוסיף.

עוד נשאל זריף על האפשרות לפיה מדינות במזרח התיכון – כמו סעודיה וישראל – אשר חוששות מן האיום האיראני הגובר, עלולות ליזום פעולה צבאית: "אני מציע להם לכבד את החוק הבינלאומי ולא להסתבך בצרות", השיב לכך שר החוץ. גם דובר משרד החוץ האיראני התייחס היום לשיתוף הפעולה המתהדק בין סעודיה לישראל.

הדובר, ברהאם קאסמי, התייחס לכך שהן שר הביטחון אביגדור ליברמן והן שר החוץ הסעודי עאדל אל-ג'ובייר אמרו בוועידת מינכן שאיראן היא האיום הגדול ביותר על היציבות במזרח התיכון וכי יש להטיל עליה לחץ כלכלי מחדש לאחר שלא מיתנה את התנהגותה גם אחרי חתימת הסכם הגרעין. "זה לא מפתיע שהם חולקים עמדות", אמר קאסמי, "הם עובדים ביחד".

קאסמי המשיך ואמר "ההקבלה בין העמדות של שר החוץ הסעודי ושר המלחמה הישראלי כלפי איראן אינה מקרית. ראיות רבות מראות על תיאום בין שני המשטרים במקרים ונושאים אזוריים", אמר קאסמי. "הם עובדים באופן מתואם במזרח התיכון". קאסמי אמר כי הניסיונות של ישראל לגייס מדינה מוסלמית נגד איראן הם "פתטיים".

בוועידת מינכן: סעודיה וישראל הציגו קו אחיד נגד איראן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן