עלילות טראמפ בשבדיה: "עשו לי טובה, ההגירה שלהם לא עובדת"

גם אחרי שהוכח כי לא הייתה כל מתקפת טרור על אדמת שבדיה, ממשיך טראמפ להכות במדינה ותוקף את משבר המהגרים שם • מוקדם יותר הסביר כי "ההצהרה התייחסה לדיווח ברשת פוקס ניוז על מה שקורה בשבדיה ביחס למהגרים"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ סירב היום לתת למשבר עם שבדיה לשקוע, והמשיך לתקוף את המהגרים במדינה בציוץ ברשת הטוויטר בו כתב: "תקשורת ה'פייק ניוז' מנסה להגיד לנו שההגירה הנרחבת לשבדיה עובדת היטב. לא!".

כזכור, במהלך עצרת בעיר מלבורן, פלורידה, שבה נאם טראמפ מול אלפי תומכים, אמר "אתם מסתכלים על מה שקרה אתמול בערב בשבדיה. שבדיה, מי היה מאמין לזה? שבדיה. הם (מהגרים) נכנסו במספרים גדולים. יש להם בעיות שמעולם לא חשבו שיהיו להם", אמר טראמפ.

"אתם מסתכלים על מה שקרה בבריסל. אתם מסתכלים על מה שקרה בכל העולם. תסתכלו על ניס, תסתכלו על פריז", אמר הנשיא האמריקני בהתייחסו למתקפות הטרור שפקדו את שתי הערים הצרפתיות ואת בירת בלגיה. אלא שאז התברר כי לא היה אירוע טרור על ידי מהגרים בשבדיה.

שגרירות שבדיה בוושינגטון ביקשה ממחלקת המדינה הבהרה על דבריו של טראמפ על אירוע הטרור שלטענתו אירע במדינה. דוברת משרד החוץ השבדי אקסלסון, אמרה מוקדם יותר שממשלתה לא יודעת על "אירועים גדולים שקשורים לטרור. שאלנו היום את מחלקת המדינה את השאלה הזאת. אנחנו מנסים לקבל הבהרות".

שירות הביטחון השבדי מסר מצדו שאין כל סיבה לשנות את רמת האיומים במדינה. "לא קרה שום דבר שיגרום לנו להעלות את רמת האיומים", מסר דובר השירות קרל מלין. שר החוץ לשעבר של שבדיה קארל בילדט צייץ בטוויטר: "שבדיה? פיגוע טרור? מה הוא עישן? שאלות בשפע".

שרת החוץ השבדית מרגוט וולסטרום הגיבה בטוויטר לדבריו של הנשיא האמריקני: "בשנת 2016, המילה פוסט-אמת נבחרה למילת השנה על ידי מילון אוקספורד. דמוקרטיה מתפקדת ושיתוף פעולה קונסטרוקטיבי בין מדינות מאפשר לנו לדבר אחד עם השני ולא על השני, לכבד הסכמים ולאפשר לרעיונות להתחרות. הם גם דורשים מאיתנו לכבד מדע, עובדות ותקשורת ולהכיר בתבונה של כל אחד".

בהמשך הסביר הנשיא בציוץ בחשבון הטוויטר שלו: "ההצהרה התייחסה לדיווח ברשת פוקס ניוז על מה שקורה בשבדיה ביחס למהגרים". הבית הלבן מסר מעט לפני כן כי "היו כמה דיווחים על עלייה בפשיעה בשבדיה", וכי הנשיא "צפה כנראה בדיווחים ברשת פוקס. הוא דיבר בנאומו באופן כללי על הפשיעה הגואה בשבדיה ועל תקריות ולא התייחס לאירוע ספציפי".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *