לראשונה מפרסם ארגון הטרור "המדינה האסלאמית" תיעוד המראה מזל"ט צולל ומתפוצץ מעל משוריין של הצבא העיראקי • מדובר בעליית מדרגה ובהצלחה לארגון הטרור הרצחני, שעל פי הדיווחים, עושה מידי יום שימוש בעשרות מל"טים מתאבדים

ארגון "המדינה האסלאמית" משפר את עוצמת האש של המזל"טים המפציצים שלו. לאחר שכבר דווח על שימוש במל"טים על ידי לוחמי הארגון, נטען כעת כי כיום הוא עושה שימוש נרחב בכמה עשרות ביום.

עד עכשיו הם הצליחו לפגוע בחיילים של צבא עיראק השיעי, אך לפי הסרטון החדש הזה, הם כבר מסוגלים לפוצץ שריון, דבר המהווה עליית מדרגה והצלחה ללוחמי הארגון במאבקם מול צבא עיראק.

//www.jdn.co.il/news/world_news/794262

לפני כחודש, אישרו גורמים רשמיים בארה"ב כי דאעש עושה שימוש במל"טים מתאבדים. מפקד בכיר בפיקוד המרכזי (האחראי למזרח התיכון ולמרכז אסיה) מסר לכלי התקשורת: "בחודשיים האחרונים, כוחות הקואליציה הבחינו בלפחות מל"ט אחד של הארגון שטס מעל מוסול מדי יום. פגענו במספר מל"טים כאלה".

יצויין כי בעבר כבר שלח דאעש רחפנים לגיחות צילום, אבל נראה שלאחרונה הוא פיתח מאוד את יכולתו להרכיב עליהם חומרי נפץ ולשלוח אותם למשימות תקיפה. כך הוא מנצל למטרות לחימה את כלי הטיס התמים – שבמערב משמש בעיקר חובבי טיסה או שירותי משלוחים מסחריים.

//www.jdn.co.il/news/world_news/790672