שבוע לאחר הוונדליזם בבית הקברות היהודי במיזורי, מדווחת התקשורת בארה"ב על אירוע דומה בבית קברות בפילדלפיה • ההערכה היא שמדובר באירוע אנטישמי • בפנים: תיעוד ראשוני מהשטח

שוב אירוע של וונדליזם בבית קברות יהודי בארצות הברית: משטרת פילדלפיה הודיעה כי שוטרים נקראו היום לבית הקברות היהודי בעיר בעקבות דיווח על השחתת מצבות במקום ומעשי ונדליזם.

מדובר בבית הקברות 'הר הכרמל' בעיר. הרשויות לא מסרו מידע נוסף, אולם רשת ABC הביאה צילומים מהמקום ובהם נראות המצבות המנותצות.

WhatsApp Image 2017-02-26 at 20.19.25

WhatsApp Image 2017-02-26 at 20.19.22

WhatsApp Image 2017-02-26 at 20.19.17

WhatsApp Image 2017-02-26 at 20.19.10

כאמור, מדובר על אירוע שני בתוך שבוע. ביום שני שעבר דווח כי יותר מ-100 קברים יהודיים חוללו בבית הקברות 'חסד של אמת' בעיר סנט לואיס שבמיזורי. ראו בהרחבה כאן.

בניגוד לטענות נגדו , נשיא ארצות הברית הזדרז לגנות את האירוע. "אנטישמיות היא דבר נורא, שחייב להיפסק", הוא אמר בריאיון לכתב רשת MSNBC קרייג מלווין, והוסיף: "אני מגנה אנטישמיות באופן ברור, ואני עושה זאת בכל הזדמנות שיש לי. אני אומר לכם שהאנטישמיות היא דבר נורא והיא הולכת להיפסק, היא חייבת להיפסק".

סגנו, מייק פנס, אף השתתף באופן פיזי במלאכת שיקום ההריסות בבית הקברות. לכלי התקשורת הוא אמר: "הנשיא כינה את הריסת הקברים כאירוע מזעזע וכואב וזה אכן כך. זו תזכורת עצובה למה שעוד יש לעשות. אנו מגנים מעשה זה ואת מבצעיו באופן החזק ביותר. אנשי מיזורי הקיפו את אנשי הקהילה היהודית באהבה ותמיכה".

סגן הנשיא מייק פנס הגיע לבית העלמין שחולל במיזורי וסייע בניקוי המקום

עליה באנטישמיות בעידן טראמפ? האמת שהתקשורת מסתירה מהציבור