כחלק מהמלחמה שקידש טראמפ נגד אמצעי התקשורת בארה"ב, דרש דובר הבית הלבן שון ספייסר לזמן את אנשי הסגל הבכיר ללשכתו וביקש בהם למסור לידיו את הטלפונים הסלולריים שברשותם כדי לוודא שהם אינם עומדים בקשר עם עיתונאים

הדרך של טראמפ להילחם בהדלפות לכלי התקשורת עוברת באמצעות פלישה למרחב האישי והפרטי ע"י חיטוט בטלפון הסלולרי.

עוד בטרם נכנס באופן רשמי לתפקידו, קידש הנשיא טראמפ מלחמה נגד אמצעי התקשורת בארה"ב, רק בסוף השבוע דווח על עליית מדריגה במאבק מול תופעת ה'פייק ניוז' כאשר כתב ה-CNN לא הורשה להשתתף בתדרוך של הנשיא בבית הלבן משום שכלי התקשורת אותו הוא מייצג, נוהג למתוח ביקורת על מהלכים שונים שמקדם הנשיא.

כעת מתברר כי השיא עוד לפנינו. הלילה דווח, כי שון ספייסר המשמש כדובר הבית הלבן הזמין את אנשי הסגל לישיבה במשרדו ומתח בפניהם ביקורת על תופעת ההדלפות הנחשבת לעבירה פדרלית.

העילה לכינוס הייתה הדלפה לרשת CNN, על מינויו הצפוי של מייק דובק לתפקיד מנהל התקשורת בבית הלבן, עוד בטרם אושר דבר המינוי לפרסום ע"י הנשיא.

במהלך הפגישה ביקש ספייסר מאנשי הסגל להעביר לידיו את המכשירים הסלולריים שברשותם ועבר אחת לאחת על האפליקציות השונות המותקנות בהם כדי לוודא כי הם אינם משתמשים באפליקציות מסווגות ואינם בקשר עם עיתונאים.

לפי הדיווח, ספייסר דרש לקבל לידיו את שני סוגי הפלאפונים, הפרטיים והממשלתיים ובהמשך אף ביקש מהם שלא להדליף שום דבר מהפגישה ומהעובדה שהוא עושה מאמץ לתפוס את המדליפים.