שוב תפנית בקרב על בירת דאע"ש בעיראק: כוחות הקואליציה הצליחו לשחרר את רוב חלקי העיר, מה שגרם למנהיג דאע"ש לקרוא לאנשיו "לברוח ולהתחבא בהרים" • במקביל נקראו פעילי הארגון לבצע פיגועים נגד יהודים

הקרב על בירת דאע"ש בעיראק, מוסול, נמשך זה כמה חודשים, אולם כעת נראה שהוא קרב לסיומו עם ניצחון מהדהד של כוחות הקואליציה (צבא עיראק, מלווה במיליות כורדיות ושיעיות ומגובה בסיוע אווירי אמריקני) על לוחמי המדינה האיסלאמית.

לאורך החודשים האחרונים נעה המטוטלת מצד לצד, כאשר מה שהיה נראה כמו שחרור קל של העיר מידי דאע"ש, הפך להסתבכות של כוחות הקואליציה שנאלצו לסגת. בהמשך הפיקו הכוחות לקחים, חידשו את הלחימה ובשבועות האחרונים הם רשמו הצלחה אחרי הצלחה, כיבוש אחרי כיבוש.

מה שמחזק את ההערכה שהפעם מדובר בתבוסה סופית של דאע"ש בקרב על העיר זה הנאום שנשא אמש מנהיג דאע"ש, אבו באכר אל-בגדדי, במהלכו קרא לאנשי הארגון "להמלט מהעיר ולהתחבא בהרים ולפעול משם".

במערב מעריכים כי אל-בגדדי ויתר בכירי הארגון נמלטו מהעיר.

הארגון עצמו טרם הודה באופן רשמי בתבוסה.

בוידאו: מלכודת מוות שהכין דאע"ש לחיילי צבא עיראק. הכוחות השתלטו על מתחם ממולכד של דאע"ש ומצאו שם את מותם. צפו

בתוך כך, ערוץ התקשורת של תומכי הארגון מפרסם הבוקר (רביעי) קריאה לתומכיו במדינות המערב לבצע פיגועים נגד יהודים. "אם אתם עדיין נמצאים במערב – התחזו ליהודי, לכו לאזור היהודי הקרוב אליכם כשבמעילכם כלי נשק רבים! התירו את הכאב של המוסלמים על הקופים האלה!", נאמר בהודעה שפורסמה על רקע תמונתו של המחבל שביצע את הפיגוע בהיפר כשר בפריז לפני כשנתיים.

//www.jdn.co.il/news/world_news/790672
//www.jdn.co.il/video/764121