האנטישמיות בארה"ב: צלב קרס וכתובות נאצה התגלו על קיר בית כנסת באוהיו

תקרית אנטישמית נוספת מצטרפת לשורת התקריות שנרשמו בשבועות האחרונים ברחבי ארה"ב נגד יעדים יהודים • לצד צלב הקרס שנחרט במקום נכתב, "אנחנו ננצח ונהרוג אתכם באמצעות גז כפי שעשו לכם בעבר"

 • ככל אשר יורוך: עם ישראל נענה לקריאתו של הרב יעקב הלל שליט"א

  תוכן מקודם

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

תקרית אנטישמית נוספת מצטרפת לשורת אירועים שנרשמו נגד יעדים יהודיים ברחבי ארה"ב, במהלך השבועות האחרונים.

לפני יומיים התגלה צלב קרס מגולף בתוך משקוף על דלת הכניסה לבית הכנסת 'אגודת ישראל' בעיר לוריין שבאוהיו, כשלצידו הכיתוב המזעזע, "אנחנו ננצח ונהרוג אתכם באמצעות גז כפי שעשו לכם בעבר".

הכיתוב התגלה על ידי עובדת הניקיון של בית הכנסת, המשטרה שהוזעקה למקום טרם עצרה חשודים במעשה ומבהירה כי החקירה עשויה להיות מעט מורכבת, בשל העובדה כי מצלמות האבטחה באזור, אינם מכסים את המתחם בו אירע המעשה הנפשע.

בהודעת בית הכנסת נאמר, כי "מעשה הבורות והונדליזם אינם משקף את שכנינו בעיר לוריין. אנו מחויבים להמשיך להיות סמל של סובלנות בקהילה כעת ובעתיד. נמשיך לספק חינוך לגבי יהדות, השואה וסובלנות לבתי ספר ולארגונים אחרים".

האירוע המדובר מתווסף לשורת תקריות אנטישמיות שאירעו מאז מונה טראמפ לכהן כנשיא.

רק בשבוע שעבר גינה הנשיא טראמפ את גל האנטישמיות בארצו וזאת לאחר חילול מספר בתי קברות יהודיים בכמה מדינות ואמר, כי "האיומים האחרונים כנגד מרכזים יהודיים וונדליזם של בתי קברות יהודיים, כמו גם הירי בקנזס, מזכירים לנו שבזמן שאנו אולי אומה שסועה במובן הפוליטי, אך מצד שני, אנו מדינה שעומדת מאוחדת בגינוי שנאה ורוע בכל הצורות המגעילות שלה".

אמש פרסם הבית הלבן, כי בשיחת הטלפון שנערכה אתמול בין הנשיא לרה"מ, הביע האחרון את הערכתו על דבריו האמיצים של הנשיא בגנות האנטישמיות, כאשר זה מצדו הבטיח להמשיך ולעשות את מרב המאמצים בכדי למגר את התופעה.

עליה באנטישמיות בעידן טראמפ? האמת שהתקשורת מסתירה מהציבור

הייקינד: להגיד שטראמפ אשם באנטישמיות? שקר מוחלט

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו