מחבל מתאבד התפוצץ בכניסה לבית חולים צבאי, הסמוך לשגרירות ארה"ב. מחבלים נוספים הסתערו על המבנה כשהם עוטים על עצמם חלוקים לבנים וניהלו חילופי אש עם כוחות הביטחון במשך שעות • לפחות 30 בני אדם נרצחו ו-50 נפצעו בפיגוע האכזרי. צפו

לפחות 30 איש נהרגו היום (רביעי) ועוד כ-50 נפצעו כשחמושים שהתחזו לרופאים הסתערו על בית חולים צבאי בקאבול, בירת אפגניסטן, וניהלו חילופי אש עם כוחות הביטחון במשך כמה שעות.

ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) קיבל אחריות על המתקפה בבית החולים הסמוך לשגרירות ארצות הברית.

בוידאו: זירת הפיגוע

לפי גורם ביטחוני, המתקפה החלה כשמחבל מתאבד פוצץ את עצמו בכניסה לבית החולים "סרדר מוחמד דאוד חאן" ושלושה מחבלים אחרים חמושים ברובים אוטומטיים וברימוני יד נכנסו למתחם. הם התבצרו בקומות העליונות, ולשלם נשלחו כוחות מיוחדים. בזמן הקרב בתוך המבנה, נשמע מתוכו פיצוץ נוסף.

צפו: הכוחות המיוחדים של הצבא נוחתים על גג בית החולים

דובר מטעם משרד ההגנה באפגניסטן, גנרל דאוולאט וואזירי, אמר כי "יותר מ-30 בני אדם נהרגו ולפחות 50 נפצעו" בפיגוע. הוא הוסיף כי כוחות אפגניים נאבקו בתוקפים קומה אחר קומה במבנה. לפי ממשלת אפגניסטן, המחבלים התחפשו לרופאים ועובדי רפואה.

עבדול קאדיר, עובד בבית החולים שהיה עד לפיגוע הקשה, אמר כי אחד המחבלים, לבוש כאמור בחלוק רופאים, ירה לעברו ולעבר עמיתיו. שורד נוסף, רולם אזראט, סיפר כי הצליח לברוח דרך חלון בקומה הרביעית לאחר שהמחבלים רצחו שניים מחבריו.

נשיא אפגניסטן אשרף ראני אמר כי "יש מתקפת טרור בבית חולים שרומסת את כל הערכים האנושיים". לדבריו, "בכל הדתות, בית חולים הוא אתר מקודש ומתקפה נגדו היא מתקפה נגד כל אפגניסטן". כוח נאט"ו המוצב במדינה אמר כי הוא מוכן לסייע לכוחות הביטחון המקומיים.

המתקפה על בית החולים, שנמצאת בהמשך הכביש המוביל למתחם המבוצר שבו שוכנת השגרירות האמריקנית, התרחשה לאחר אזהרות מצד הממשל מפני התגברותן של מתקפות ראוותניות במהלך השנה הקרובה במקביל להסלמת המאבק מצד טליבאן. בשבוע שעבר נהרגו ונפצעו עשרות בני אדם במתקפה מתואמת של הארגון על תחנת משטרה ומבנה של המודיעין בקאבול.

//www.jdn.co.il/news/world_news/810132