לאחר שהנשיא האשים את קודמו בתפקיד ברק אובמה, כי הורה לקהיליית המודיעין לצותת לשיחות הטלפון שניהל במהלך קמפיין הבחירות ולאור הדרישה הציבורית הגוברת להציג הוכחות - טראמפ מבין שהלך רחוק מדי

לאחר הסערה שחולל נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כשפרסם לפני כשבועיים הודעה בה האשים את קודמו בתפקיד ברק אובמה, על שהורה לשרותי הביון לצותת לשיחות הטלפון שקיים במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות ולאחר דבריו של ג'ון מקיין מבכירי המפלגה הרפוליקנית, שאמר כי בפני טראמפ עומדות שתי אפשרויות בנוגע לטענה כי אובמה האזין לו, להוכיח את האשמות או לחזור בו. נראה כי גם טראמפ מבין שהחל רחוק מדי.

"טראמפ צריך לספק הוכחות שקודמו הפר את החוק לא רק לשרותי המודיעין, אלא לכלל העם האמריקאי". אמר מקיין שאף הפסיד במירוץ לנשיאות מול אובמה.

הוא הוסיף כי "אין סיבה להאמין שמדובר בהאשמה אמיתית".

הלילה הסתייג דוברו של אובמה מהדברים ואמר, כי "בהודעתו המקורית, השתמש הנשיא במירכאות, ולא בהכרח התכוון לציתות, אלא למעקב כללי". הוא הוסיף כי בדברי הנשיא כלל לא נאמר, שאובמה אחראי.

משרד המשפטים האמריקני פנה הלילה לוועדת המודיעין של הקונגרס שאמורה להתכנס בימים הקרובים על מנת לבדוק אם יש ממש בטענות הנשיא כי קודמו נהג שלא כשורה. במשרד ביקשו מהוועדה, להאריך את המועד שעד אז יתאפשר לה להציג את ההוכחות על מעורבותו של אובמה בהאזנות הסתר.

יו"ר הוועדה חבר קונגרס רפובליקני מקליפורניה הבהיר, כי "הוועדת נענית לפניית משרד המשפטים ותאשר את הארכת המועד עד ה- 20 במרץ", אך הזהיר, כי "אם הוועדה לא תקבל תשובה עד אז, הרי שזו תבקש את המידע בזמן הדיון עצמו ותהיה רשאית לנקוט תהליך חובה".