ארה"ב לירדן: הסגירו לידינו את המחבלת מהפיגוע במסעדת "סבארו"

אחלאם א-תמימי נשפטה ל-16 מאסרי עולם בישראל, לאחר שהסיעה את המחבל המתאבד לפיגוע שבו נהרגו 15 בני אדם ונפצעו 130. היא שוחררה במסגרת עסקת שליט - אולם כעת היא צפויה לעמוד לדין בארה"ב

משרד המשפטים האמריקני הודיע היום (שלישי) כי יבקש מידי ירדן את הסגרתה של אחלאם א-תמימי, שנגזרו עליה 16 מאסרי עולם בישראל בשנת 2003 בגין חלקה בפיגוע ההתאבדות במסעדת "סבארו" בירושלים בשנת 2001 ושוחררה באוקטובר 2011 במסגרת העסקה לשחרור גלעד שליט. 15 בני אדם, בהם שני אזרחים אמריקניים, נהרגו בפיגוע.

א-תמימי, שהוכנסה לרשימת הטרוריסטים המבוקשים של הבולשת הפדרלית, FBI, הסיעה את המחבל עז א-דין שוחייל אל מסרי למסעדה. הם הגיעו למקום בשעת עומס ונפרדו בכניסה. המחבל המתאבד נכנס כשעליו מנשא גיטרה ממולכד ועל גופו חגורת נפץ הכוללת גם מסמרים וברגים. על חלקה בביצוע הפיגוע נשפטה תמימי ל-16 מאסרי עולם אך שוחררה כעבור 12 שנה במסגרת עסקת שליט.

נציגי משרד המשפטים האמריקני הגיעו בימים האחרונים לישראל על מנת לעדכן את משפחות קורבנות הפיגוע על ההחלטה, שנבעה בין היתר מפעילותו של ארגון "שורת הדין", שדרש להעמיד את א-תמימי לדין גם בארצות הברית בגין חלקה בהרג אמריקנים. יו"ר הארגון, עו"ד ניצנה דרשן לייטנר, מסרה כי "אנו מברכים על כך שמשרד המשפטים האמריקני החליט להתקדם ולפעול כנגד רוצחת ההמונים הזו".

"אנו דורשים כבר זמן רב כי הטרוריסטית הזו, שאינה מביעה כל חרטה על מעשיה, תיעצר שוב, תוסגר ותישפט על ידי גורמי אכיפת החוק האמריקניים", הוסיפה דרשן לייטנר. "שחרורה על ידי ישראל הוא אקט מקומם". היא עוד הסבירה כי "ירדן חתומה על הסכם הסגרה עם ארצות הברית, כך שניתן לחייבה למסור את א-תמימי לצורך העמדתה לדין, גם בחלוף 16 שנים מהפיגוע".

"שורת הדין" ליוו בשנים האחרונות, בין היתר, את משפחתה של חנה נכנברג, אחת מ-130 בני אדם שנפצעו בפיגוע, שהפכה לצמח בעקבות המתקפה. יצחק בנט פיינר, אביה של הפצועה, מסר כי "את שנות החיים שנלקחו ממנה כתוצאה מהמעשה הבלתי אנושי של המחבלת המתועבת, איש לא יחזיר". לדבריו, "לא ייתכן שאף אחד לא ישלם את המחיר. אנו מקווים שהמחבלת תיענש במלוא חומרת הדין האמריקני".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן