עד ראיה התייחס למה שארע בפיגוע בבירה האנגלית, שבו נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו 20. "צעקו עלינו בשביל שנלך למקום מסתור, הייתי בהלם", אמר. ישראלי שנקלע לזירה: "רואים מראות שלא רגילים אליהם"

שלושה בני אדם נהרגו ו-20 פצועים בפיגוע משולב ליד הפרלמנט בלונדון.

לפי דיווחים של עדי ראייה האוטובוס זגזג בפראות בדרכו לגשר, כשהוא פוגע במספר אנשים. לאחר הדריסה ירד הנהג הפוגע מהאוטובוס ודקר קצין משטרה. אחר כך דקר עוברים ושבים במקום. בשלב זה התוקף נורה על ידי שוטרים, ונהרג.

"הרגשתי שהזמן עמד מלכת", אמר פרייז'ר קלרק, בן 25, שהיה באזור, "שמענו רעש חזק וצעקות ואז ראיתי עשן. חשבתי בהתחלה שזו תאונת דרכים. ראיתי פתאום שאנשים התחילו לרוץ. ראיתי את המחבל בזמן שהוא דוקר את השוטר". לאחר מכן הוסיף כי "צעקו עלינו בשביל שנלך למקום מסתור, הייתי בהלם".

רוב ליון, עד ראייה לפיגוע, סיפר לסוכנות רויטרס: "הלכתי על הגשר עם חברי ג'יימס. לפנינו הלכו קבוצות תיירים סינים, שהצטלמו עם הביג בן. לפתע שמעתי קול חריקה מתכתית. הסתכלתי וראיתי מכוניות עפות, ואת האוטובוס פוגע באנשים. ג'יימס צעק לי: 'תזוז הצידה!'. קפצתי שמאלה לכביש. הכל קרה כל כך מהר, אני לא מאמין שניצלנו. אחרי שהוא עצר ראיתי גופות על הקרקע, זה היה מחריד".

שר החינוך הבריטי לשעבר ניקי מורגן אמר לסוכנות הידיעות AP : "הלכתי באזור של הארגון הישן כאשר פתאום שמעתי יריות. לקח לי זמן להבין שאלה יריות של נשק. בשלב מסוים אנשים צעקו לי 'תתכופף'. התקופה של השוטרים שהיו באזור הבהירה שמדובר באירוע רציני".

ישראלי שנקלע לזירה הוסיף: "כל הכבישים חסומים וישנה טיפה בהלה ברחובות. חנויות הרכבת התחתית סגורות. שומעים מסוקים ורואים נשקים שלופים. מראות שלא רגילים לראות בלונדון".

עד ראיה אחר אמר ש"הרכב האיץ, חלף על פניי ואז פגע בקרבן הראשון. חשבתי בהתחלה שזו מכונית שאיבדה שליטה. הבנתי שמשהו רע מתרחש כאשר הוא פגע בשני קרבנות נוספים".

במסיבת עיתונאים שערכו במשטרה נמסר כי "אנחנו חוקרים את הנושא כפי שאנחנו חוקרים כל אירוע טרור". נכון לעכשיו, המקום נמצא בהסגר כאשר ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי הובהלה מהמקום. "היא נמצאת במקום בטוח", אמר דוברה של ראש הממשלה.

הפיגוע המשולב בלונדון: מספר ההרוגים עלה ל-3, המחבל חוסל