בבירה הסורית נמשכים הקרבות בין המורדים לכוחות המשטר. המשטר מכחיש דיווחים על כיבושים נוספים של המורדים • בינתיים בעיראק, הקרב על מוסול רחוק מסיום: "חצי מיליון איש תחת שלטון דאע"ש" • סקירה ותיעוד נרחב

הקרבות בדמשק נמשכים: המשטר הסורי אמנם התאושש מההפתעה שהכינו לו המורדים, אך גם הם ניצלו את ימי ההלם והבלבול לרביעת עובדות בשטח.

נכון להיום (חמישי), הדיווחים מהשטח סותרים, כשמצד אחד טוענים המורדים לעוד ועוד כיבושים שלהם בעיר, מצד שני מכחישים דוברי המשטר מכל וכל את הדיווחים הללו. יצוין כי לפחות חלק מהדיווחים של המורדים מגובים בצילומים, כמו למשל הדיווח על אזור התעשיה שנכבש ועוד. ראו בהמשך הכתבה.

הרוסים, סייעניו הגדולים של אסד, התגייסו בכוחות (אווירים) גדולים לקרב על הבירה, אלא שהם מצויים בדילמה. למרות היכולת "למחוק" שכונות שלמות, על יושביהן, במטרה לחסל את קיני המרד, אסד לא מעוניין בכך בשלב זה. הסיבה: מראות של חאלב בבירה שהיתה שלווה עד כה עלולות ליצור אפקט בעייתי מבחינתו.

אז מה עושים? לפי שעה הרוסים מסתפקים בהפצצות כירורגיות יחסית, שגם הן גובות קרבנות רבים.

כך או אחרת, ההערכה במערב היא שרק בעוד מספר שבועות יתברר להיכן הולכת המערכה הנוכחית.

בתוך כך, התפתחויות גם בקרב הקשה על בירת דאע"ש בעיראק, מוסול. למרות הדיווחים על תבוסה שספג ארגון הטרור האכזרי בעיר, מודיע האו"ם כי "הגרוע מכל עוד לפנינו". בסקירה מהבוקר של 'נציבות האו"ם לפליטים' נטען כי קרוב לחצי מיליון מתושבי העיר עדיין מוחזקים תחת שלטון דאע"ש.

"הגרוע מכל עוד לפנינו. מאות אלפים נמצאים במצב של עוני ופאניקה", ציין נציג הבכנות בעיראק.

בוידאו: תיעוד של המורדים רגע לפני שהם יוצאים לקרב מתוך אחת השכונות שהם כבשו

בוידאו: המורדים משתלטים על מפעלים באזור התעשיה שכבשו. האקט הראשוני: ניפוץ תמונות של אנשי שלטון

//www.jdn.co.il/news/world_news/790672