האו"ם טוען: דאעש כולא אזרחים במבנים ממולכדים במוסול

האכזריות של דאעש: נציב זכויות האדם אמר כי מאות נהרגו ונפצעו מאז החודש שעבר במערב העיר וקרא לבגדאד ולקואליציה הבינלאומית שלא "ליפול למלכודת זאת". על פי הנתונים, בחודשים האחרונים נהרגו במערב העיר 300 איש

ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) כולא אזרחים במערב מוסול בבניינים, ומכניס חומרי נפץ לחלקם, כך נמסר היום (שלישי) מנציבות האו"ם לזכויות אדם. לפי ההודעה, לוחמי הארגון משתמשים באזרחים כמגנים אנושיים נגד הפצצות.

על פי הודעת נציבות האו"ם, לוחמי ארגון הטרור האכזרים יורים למוות במי שמנסה להימלט מהבניינים. בהודעה נמסר כי לפחות 307 אזרחים נהרגו ו-273 נפצעו באזור זה של העיר השנייה בגודלה בעיראק מאז 17 בפברואר.

"זהו אויב שמנצל באכזריות אזרחים כדי שישרתו את מטרותיו, וללא ספק אין לו שום נקיפות מצפון להציב אותם בסכנה", אמר הנציב זיד רעד אל-חוסיין. "על כוחות הביטחון של עיראק ושותפותיו להימנע מהמלכודת הזאת", הוסיף הנציב, שקרא לבגדאד ולחברות הקואליציה בהובלת ארצות הברית לחקור בשקיפות תקריות קטלניות שבהן היו מעורבים כוחותיהן.

מוקדם יותר דיווח ארגון אמנסטי כי תושבי מוסול נדרשו להישאר בבתיהם בזמן ההפצצות בעיר בשבוע שעבר, שבהן נהרגו יותר ממאה בני אדם. "ראיות ממוסול מצביעות על שיטה מדאיגה של הקואליציה נגד דאעש, שהורסת בתים שלמים – כשמשפחות נמצאות בתוכם", נכתב בדו"ח הארגון. לפי אמנסטי, העלייה במספר ההרוגים במוסול מעידה שארה"ב לא נוקטת בצעדים להגן על אזרחים.

מוסול מצויה כעת במוקד המבצע לגירוש המדינה האיסלאמית מעיראק. בחצי השנה האחרונה הצליח צבא עיראק, בגיבוי קואליציה בראשות ארה"ב, להדוף את כוחות הארגון ממזרח העיר, ובשבועות האחרונים פתחו כוחותיו במבצע לכיבוש מערבה והצליחו לכבוש כמחצית ממנה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *