סוער בסוריה: לקראת הסוף, עשו המורדים תרגיל מבריק לאסאד

לרגע נראה היה כי המעורבות הרוסית הצילה את אסאד, אך המורדים הצליחו להוכיח כי סיוע אווירי אינו מספק, ופתחו במתקפת פתע בשלושה זירות שונות, הכוללות את הבירה דמשק. פרפורי גסיסה או חידוש הלחימה? • צפו בסרטונים מהלחימה שהתחדשה בסוריה

בתקופה האחרונה, לאור המלחמה העולמית בארגון המדינה האסלאמית – דאעש, שמאפשרת לרוסיה לכתוש בינתיים מהאוויר את כלל הארגונים הנלחמים בבשאר אל-אסאד, נראה היה כי המורדים נחלו כשלון חרוץ במלחמתם שהתחילה לפני 6 שנה.

ואז זה קרה. המורדים הסונים הצליחו להביא לחידוש הלחימה בעיר הבירה דמשק, לאחר מספר שנים שהעיר שקטה. אי אפשר להגדיר את ההפתעה שלהם שם כהצלחה גדולה, אך בכל זאת, הם הוכיחו בזאת כי המלחמה רחוקה מסיום. בשלב הנראה לעין לפחות.

אם היינו מאמינים לדיווחים שהעבירו בשבוע שעבר המורדים על המצב בדמשק הייתם שומעים כי בירת סוריה קרובה ליפול לידי האופוזיציה, שש שנים לאחר תחילת מלחמת האזרחים. השגרירים עוזבים, ארמון הנשיאות של בשאר אסד מופץ והרוסים מחשבים צעדים. זה לא קרה, כמובן.

אפקט ההפתעה אפשר להם להשתלט במהירות על עמדות שהיו בידי נאמני השלטון, אך הישגיהם של המורדים נמחקו במהירות במתקפת נגד שכללה תקיפות אוויריות מרובות לא הרחק מהעיר העתיקה של דמשק. עתה מנסה צבא סוריה, יחד עם בעלי בריתו, למגר את כיסי ההתנגדות ולהשיב את הביטחון לעיר הבירה, שחוותה בשבועות האחרונים גם פיגועים קטלניים.

עם זאת, בעודו מרכך את ההתנגדות בחזית אחת, נאלץ אסד לטפל גם בחזית נוספת צפונה משם, בחמאת, ובמקביל, בחזית נוספת דרומה משם, בדרעא. נראה כי המורדים הבינו שלמרות המתקפות האוויריות המסיביות של הצבא הרוסי, שלא מראה סימנים של עצירת מסע ההרס, אין לאסאד מספיק כוח קרקעי כדי לשלוט על כל השטחים שלהם, ולכן החליטו לפצל את הלחימה שלהם למספר חזיתות שונות בו זמנית.

בתןך כך, חלק מארגוני המורדים מנצלים את הכאוס בדמשק ואת העובדה שהמשטר מזרים אליה כוחות רבים מכל רחבי סוריה, וחוזרים לתקוף בחאלב – העיר ממנה גורשו לפני מספר חודשים בתום קרבות ממושכים ומדממים. לפי שעה המורדים לא הצליחו להשיג במתקפה המחודשת שליטה על שטחים בעיר, אך מדובר בשלב ראשון שבו הם מאתגרים את החיילים הסורים וסייעניהם הממוקמים בעיר.

במקביל, גם ארגון חיזבאללה נמצא בצרות. ארגון הטרור הלבנוני רושם עשרות הרוגים בקרבות אלחאמה. הסונים ממשיכים להתקדם, גם לעבר רצועת החוף העלווית. צפו בבול-פגיעה: טיל טאו אחד מחסל עשרות מחיזבאללה, והייתר בורחים בעור שיניהם:

//www.jdn.co.il/news/world_news/819194

6 תגובות

תודה, תביאו כמה שיותר

בהצלחה רבה רבה לכל הצדדים!!!

כל זה קרוב לארץ ישראל, ארץ אשר עיני ה' אלוקיך בה, נתפלל שישאר רק אצל הבני דודים

שימשיכו להתגרות זה בזה…

זה לא נראה אותו ארגון מורדים
בעוד אחד מכוון טיל טאו מתקדם ופוגע מדויק
בסרטון אחר עומד מורד חשוף לאש האויב ויורה סתם צרורות

לא הבנתי את שתי הסרטים הראשונים מי יורה על מי מי נגד מי

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן