מנהיגי הליגה הערבית שנפגשו בפסגה בירדן קראו למנהיגי העולם שלא להעביר את מבני השגרירות שלהם מתל אביב לירושלים. בנוסף, קראו המנהיגים להמשיך ולתמוך ביוזמת שתי המדינות ולגנות את צעדיה החד צדדיים של ישראל

מנהיגי העולם הערבי התכנסו היום (רביעי) בעמאן שבירדן לפסגת הליגה הערבית. בהודעת הסיכום למפגש, קראו המנהיגים לנשיא האמריקני דונלד טראמפ ולמנהיגים נוספים שלא להעביר את מבני השגרירות שלהם לירושלים.

בהצהרה המשותפת נכתב: "אנחנו מדגישים כי נמשיך לפעול לחידוש משא ומתן רציני ואפקטיבי בין ישראל לפלסטינים שיסיים את המבוי הסתום המדיני. משא ומתן שיתנהל בהתאם ללוח זמנים מוגדר לסיום הסכסוך על בסיס פתרון שתי המדינות שיבטיח את הקמת של מדינה פלסטינית בקווי 67 שבירתה מזרח ירושלים. זוהי הדרך היחידה להשגת ביטחון ולהשכנת יציבות".

מלך ירדן, עבדאללה, טען בנאום שנשא בפתיחת הפסגה כי "ישראל הורסת את הסיכויים להשגת שלום", ע"י האצת הבנייה ביהודה ושומרון. "ישראל ממשיכה להרחיב את ההתנחלויות ולחבל בסיכויים לשלום", אמר עבדאללה.
"לא יהיה שלום או יציבות באזור ללא פתרון צודק ובר-קיימא לסוגיה הפלסטינית דרך פתרון שתי המדינות", טען.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר כי הרשות ממשיכה לבסס את מוסדותיה ולחזק את "שליטת עמנו על אדמתו". עם זאת הוא הדגיש: "אנו זקוקים לתמיכה בירושלים ולביקורים בה כדי להוכיח את זכותנו עליה". אבו מאזן חזר ואמר: "פתרון שתי המדינות הוא הדרך היחידה להשיג שלום". ברמז לדברי נתניהו הוסיף: "לא מועיל שיש מי שמדברים על פתרונות זמניים או על פתרונות אזוריים".

עוד אמר אבו מאזן: "אנו רוצים שיוזמת השלום הערבית תצא לפועל כפי שנקבע תחילה. שנת 2017 היא השנה שנקבעה להפסקת הכיבוש בשטחים הפלסטיניים. מדינות צריכות להבין שהכרה במדינת פלסטין תעזור לקדם זאת. אנו קוראים לידידנו באפריקה להמשיך לתמוך בסוגיה הפלסטינית בפורומים הבינלאומיים. אנו זקוקים לעזרתכם בקידום הנושא הפלסטיני".

שליחו של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ למשא ומתן, ג'ייסון גרינבלט, הגיע גם הוא לכינוס ונועד בין היתר עם אבו מאזן, שר החוץ של סעודיה ושליט דובאי.

המנהיגים הערביים גם אמרו שהם תומכים בהמשך המגעים המדיניים להפסקת הלחימה בסוריה. הם קראו לשכנותיה של סוריה לקבל לשטחיהן פליטים.