ממשלת אוסטרליה בחנה את הסוגיה עקב מעצרו של מוחמד חלבי, מנהל סניף עזה בארגון World Vision, הנאשם בהעברת עשרות מיליוני דולרים מתקציב הארגון לתועלת חמאס, וקבעה: אין עדות לכך שכספי אוסטרליה שימשו את חמאס

ממשלת אוסטרליה הודיעה היום (חמישי) כי לא נמצאו הוכחות לכך שכספים שתרמה לארגון הסיוע ההומניטרי World Vision הפועל ברצועת עזה הועברו לחמאס. זאת, לאחר שבאוגוסט האחרון נעצר בישראל מוחמד חלבי, מנהל סניף עזה בארגון, בחשד שגויס כסוכן סמוי של חמאס והעביר עשרות מיליוני דולרים מתקציב ארגון הסיוע לתועלת ארגון הטרור.

בתגובה למעצר, השעתה אוסטרליה את המימון שסיפקה ל-World Vision. למרות הצהרת הממשלה כי לא קיימות ראיות להעברת התרומות לחמאס, משרד החוץ והסחר האוסטרלי הודיע כי עד לסיום משפטו של חלבי לא תשוב לתרום לארגון.

"משרד החוץ והסחר בחן את ניהול הכספים שהעביר ל-World Vision הפועל בשטחים פלסטיניים. הבחינה לא חשפה שום עדות להסטה של כספי ממשלה", נמסר. "עם זאת, תרומות אוסטרליה לארגון יישארו מושעות עד שנבין את טיב האישומים נגד חלבי ואת בדיקתו הפנימית של הארגון את הסוגיה".

גרמניה השעתה גם היא את העברת הכספים לארגון באוגוסט האחרון לאחר מעצרו של חלבי, שהכספים שהעביר לחמאס סייעו לכאורה בבניית מנהרות וברכישת כלי נשק. עחלבי נעצר ב-15 ביוני בפעילות משותפת של שב"ס, צה"ל ומשטרת ישראל. בחקירתו בשב"כ הודה כי פעל בשירות הזרוע הצבאית של חמאס מתוך ארגון הסיוע ההומניטרי ושניצל את תקציב ומשאבי הארגון לתועלתה. ארגון חמאס מצדו הכחיש כל קשר לחלבי ומסר כי "לחלבי אין, ולא היה מעולם, קשר לארגון חמאס".

הותר לפרסום: "שתול" בארגון סיוע העביר עשרות מיליונים לחמאס

הותר לפרסום: שב"כ עצר עובד של האו"ם שסייע לחמאס