מסתבר כי בעוד טראמפ הפך להיות מושא ללעג כשהאשים את קודמו על שהורה לגורמי המודיעין לצותת לשיחותיו, מתברר כי בפועל הייתה זו היועצת לביטחון לאומי בממשל הקודם שדרשה מסוכנויות המודיעין להמציא לידיה דוחו"ת שכאלו

האם הנשיא טראמפ צדק כשהאשים את קודמו בתפקיד ברק אובמה על שהורה לסוכנויות המודיעין לעקוב אחר תנועותיו ולהאזין לשיחות הטלפון שביצע במהלך קמפיין הבחירות ולאחריו?

כעת מתברר כי הייתה זו היועצת לביטחון לאומי בממשל הקודם, הגב' סוזן רייס, שדרשה מסוכנויות המודיעין להציג בפנייה דוחו"ת מודיעיניים על המועמד לנשיאות דונלד טארמפ ועל אנשי מטה הבחירות שלו.

לפי הדיווח, ביקשה רייס מסוכנויות המודיעין לקבל לידיה מידע מודיעיני גולמי על אנשי טראמפ, כאלו הקשורים לצוותי המקפיין והמעבר. על אף שלא התנהלה נגדם כל בדיקה. עוד דווח כי את הצעד עשתה סוזן על דעת עצמה וכי לא נדרשה לכך על ידי הממשל עצמו.

רייס סרבה להגיב לדברים.

הדיווח מעלה עוד כי במהלך ביצוע מעקבים אלו, הצליחו אנשי אובמה ליירט שיחות ופגישות שניהל טראמפ עם אנשי הקמפיין שלו במהלכם דנו בגיבוש מדיניות החוץ בממשל החדש וכן שיחות שקיים עם נציגים זרים.

מי שנטל חלק בביצוע המשימה, הוא מנהל בכיר ועזר קרוב של טראמפ, יהודי בן 30 בשם עזרא כהן. שככל הנראה שיחק משחק כפול בפרשה.

מסתבר כי גם כאן לא הצליחו אנשי קלינטון לאשש ולגלות מגעים כלשהם שהתנהלו בין מטה טראמפ לבכירים רוסי כפי שהאשימו לאורך כל הדרך.

בעקבות הדיווח פרסם טראמפ הודעה בה נאמר, כי "היה מעקב אלקטרוני של אובמה ומקורביו וכי מדובר בצעד חסר תקדים".