קלטת שמע חדש שהופצה ע"י "המדינה האיסלאמית" פורסמה הערב בצל המפלות שסופג הארגון בעיראק ובסוריה. "אנו מנהלים מלחמה קשה כדי להגן על ארץ האיסלאם", אמר הדובר אבו חסן אל-מוהאג'יר. הוא קרא למאמינים לפעול ושלח מסר לארה"ב: "את מובלת בידי אידיוט "

ארגון הטרור דאע"ש התייחס היום לראשונה לנשיא האמריקני דונלד טראמפ, וכינה אותו "אידיוט".
לפי הדובר, "ארצות הברית הפכה לטרף קל עבור חיילי הח'ליפות בכל מקום. הסימנים להיעלמות שלה ברורים לעין. ההוכחה הניצחת לכך היא שאת מובלת בידי אידיוט שלא יודע מה זה סוריה, מה זה עיראק ומה זה איסלאם".

בקלטת אמר הדובר, שזו היא הופעתו השנייה, כי למרות התגברות המבצעים של הכוחות המתנגדים לדאעש בסוריה ובעיראק, המצב של המוסלמים בח'ליפות שונה ממה שהיה בעבר: "'המדינה האיסלאמית' מגינה על ארץ האיסלאם. היא מנהלת מלחמה קשה כדי להגן על האומה שלה".

הוא פנה בנאומו למוסלמים הסונים בעיראק וא-שאם והסב את תשומת לבם למאמץ האדיר של הכופרים ובראשם ארצות הברית להשתלט על אזורי ההשפעה של המדינה האיסלאמית שהם "המבצר שלכם".

בהמשך הקלטת הוא פנה שוב לארה"ב: "תמותי בזעמך, ארצות הברית, תמותי בזעמך. אומה שהצעירים שלה מתחרים על המוות לא תובס". דובר ארגון דאעש גם קרא ל"סונים להתעורר כדי לסייע לאחים שלכם ולהצטרף לשורותיהם". עוד הוא הוסיף כי אומות הכופרים משקיעות מאמץ "מטונף" כדי לרוקן את האזורים שבהם נמצאים הסונים בסוריה ובעיראק.

כזכור על רקע המתקפה הכימית, השגריר של דמשק בסוריה פתח במתקפה חריפה נגד ישראל, והזהיר את צה"ל כי יפיל את מטוסיו אם יאיימו על ארצו.
"בתקופה זו עושה ישראל ככל יכולתה כדי לסייע לארגוני הטרור הפועלים בשטחנו, בכל פעם שישראל מרגישה שארגוני האופוזיציה נחלשים, היא שוב ושוב נחלצת לעזרתם".

על רקע המתקפה הכימית, בסוריה שוב תוקפים את ישראל