רוסיה מאמצת את גירסת אסד: "האסון הכימי – באשמת המורדים"

מוסקבה ממשיכה לגבות את "הקצב מדמשק": בהודעה שפרסם דובר משרד ההגנה הרוסי על המתקפה הכימית המחרידה אמש באידליב נטען שכוחות אסד הפציצו בנשק קונבנציונאלי מחסן ובו נשק כימי של המורדים

מגבים את טובח הילדים מדמשק: רוסיה מאמצת את גירסת סוריה באשר לאירועים המחרידים אמש באידליב. לטענת הקרמלין, המתקפה הקטלנית שאירעה אתמול באידליב הייתה כתוצאה מדליפה ממאגר נשק כימי של המורדים שהופצץ על ידי צבא סוריה. "התסמינים שמהם סבלו תושבי העיירה חאן שייחון דומים לאלו של תושבים בחאלב שהותקפו בנשק כימי על ידי המורדים", נאמר בהודעה שפרסם דובר משר ההגנה הרוסי.

עוד נאמר בהודעה: "אתמול, בין השעה 11:30 ל-12:30 לפי שעון מקומי, חיל האוויר של סוריה תקף מחסן נשק גדול של טרוריסטים בפאתיה המזרחיים של חאן שייחון. בשטח זה היו סדנאות לייצור תחמושת כימית".

אמש הבאנו כאן את עדותו של איברהים אל-איסמעיל, עיתונאי מאידליב בסוריה שסיפר בראיון לחדשות 2 את אשר אירע במהלך התקיפה באזור אידיליב בסוריה.

"מסוקים של אסד השליכו כלור ואז תקפו עם גז סארין על האזרחים באזור אידיליב. מספר הקרבנות היה יותר ממאה הרוגים וקרוב ל500 פצועים"

"רק הפצועים באורח קשה מאוד הועברו לטורקיה דרך מעברי הגבול השונים והוכנסו משם לבית החולים הטורקים לטיפול".

בוידאו: הפצצת בית החולים שטיפל בנפגעי מתקפת הגז

לשאלת המראיין על הודעת רוסיה כי היא לא השתמשה בנשק כימי טוען איברהים כי: "אין שדות תעופה למורדים, אלו רק שדות תעופה של רוסיה ושל משטר אסד, מאיפה יכולים המטוסים להתקפות בדיוק ?"

עוד מספר איברהים "רק אתמול בלילה מסוקים ירו גז כלור רעיל על העיירה הסמוכה ולאחר מכן הם תקפו בגז סארין מה שהביא למספר גדול של נפגעים רובם ילדים"

"המקרים האלה חוזרים על עצמם שוב ושוב בצפון סוריה, בעיר חלב, והעולם הערבי שוכח את הילדים שמתים כל יום בסוריה".

"משטרו של אסד ביצע מעשי טבח רבים בעבר רק בשנים האחרונות המשטר הרג 1200 איש בגזים רעילים ואף אחד לא עושה שום דבר"
"אנחנו לא שומעים דבר פרט לכמה גינויים והצהרות על כך שגז הוא קו אדום, אבל הקו הזה נחצה מזמן , המשטר מפציץ בכל אמצעי הלחימה שיש ברשותו בכל יום"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו