נשיא ארה"ב אמר לחברי קונגרס שהוא שוקל את האופציה של תגובה צבאית למתקפה הכימית באידליב. הוא דן בנושא עם מזכיר ההגנה, והפנטגון הציג אופציות להפציץ את מתקני הנשק הכימי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שוחח עם מספר חברי קונגרס, ואמר להם שהוא שוקל את האפשרות של פעולה צבאית בסוריה בתגובה למתקפה הכימית שאירעה השבוע באידליב – כך דווח הערב (ה') באתר CNN.

לפי הדיווח, מקורות המעורים בנושא סיפרו שטראמפ אמר גם כי הוא "מכיר בחומרת המצב". עם זאת, נאמר גם כי הנשיא לא קיבל החלטה חד משמעית לקדם תגובה צבאית, ושהוא דן בפעולות אפשריות עם מזכיר ההגנה שלו ג'יימס מאטיס. לפי המקור שצוטט, טראמפ סומך על שיקול דעתו של מאטיס בנושא.

בכירים אמריקאים אמרו לאתר שלפנטגון יש אופציות ארוכות טווח להפציץ את מתקני הנשק הכימי של סוריה ולפגוע ביכולת הייצור שלה, ובכיריו אף הציגו יכולות אלו בפני הממשל. המקורות הדגישו שהחלטה בנושא טרם התקבלה.

לפני כן אמר בכיר בממשל טראמפ שהאופציה הצבאית לא הורדה מהשולחן, כשנשאל על כך על ידי כתבים.

לפי דיווח קודם ב-CNN, ארה"ב שוקלת לשלוח ספינות מלחמה של הצי האמריקאי, ביניהן גם נושאת מטוסים, לים התיכון. דיווח זה לא קיבל אישור ממקור רשמי.

כזכור השגרירה האמריקנית באו"ם, אמרה אתמול בדיון במועצת הביטחון: "כשהאו"ם נכשל בעקביות במילוי חובתו, יש רגעים בחיי מדינות שמחייבים אותנו לפעול".
השגרירה הציגה תמונות קשות של ילדים סורים שנפגעו בתקיפה ותקפה את בעלת הברית של סוריה. "כמה ילדים עוד צריכים למות עד שלרוסיה יהיה אכפת?", תהתה.

"כמה ילדים צריכים למות עד שלרוסיה יהיה אכפת?"

הנשיא האמריקני דונלד טראמפ נשאל אתמול, בפגישה עם מלך ירדן עבדאללה בוושינגטון, מה תהיה התגובה האמריקנית לאסד והשיב: "אתם תראו"
. ימים ספורים אחרי שארה"ב הודיע שהדחת נשיא סוריה כבר לא נמצאת בראש סדר העדיפויות שלה אמר טראמפ כי "הגישה האמריקנית לאסד השתנתה מאוד", ואמר שמבחינתו סוריה "כבר חצתה הרבה קווים אדומים" עוד לפני הטבח האחרון.