מדובר בבסיס ממנו המריאו המטוסים שביצעו את הטבח המזעזע באידליב. התקיפה, שבוצעה ע"י 2 משחתות אמריקניות, נעשתה בהוראתו הישירה של הנשיא טראמפ • דיווח: 4 חיילים סורים נהרגו בתקיפה, הבסיס הצבאי הושמד

דרמה צבאית בסוריה: ארה"ב תקפה הלילה את בסיס חיל האוויר הסורי בעיר חומס שבמערב סוריה, הבסיס שממנו המריאו המטוסים שביצעו את הטבח הכימי באידליב. ע"פ דיווחים בתקשורת הסורית, 4 חיילים של אסד נהרגו בתקיפה ועוד מספר נפצעו. בנוסף דווח כי הבסיס הושמד כליל.

פרטי התקיפה: 59 טילי טומהוק, טילי שיוט מתקדמים לטווח ארוך, שוגרו משתי ספינות של הצי האמריקני שנמצאות בחלקו המזרחי של הים התיכון. גורם רשמי בארה"ב מסר כי רוסיה עוטדכנה מראש על התקיפה, כמו גם מדינות נוספות.

"ארה"ב נמנעה מלתקוף באזור בבסיס בו נמצאים על פי הערכות מודיעיניות כוחות רוסים. התקיפה בסוריה הייתה חד פעמית וכי אין כוונה להסלמה", מסר גורם בכיר בפנטגון.

בוידאו: הטילים משוגרים לעבר הבסיס, הלילה

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, מסר הצהרה מיוחדת לאחר התקיפה בה אמר: "ביום שלישי הדיקטטור הסורי בשאר אסד ביצע מתקפת גז אכזרית ומזעזעת על אזרחים חפים מפשע כשהוא השתמש בגז עצבים.אסד חנק נשים, ילדים וגברים בזמן שהיו בחיים. זה היה מוות איטי בעבור כה רבים. אפילו תינוקות יפים נרצחו באכזריות במתקפה הברברית. אף ילד לא אמור לסבול זוועות כאלה.

הלילה הוריתי לתקוף את בסיס חיל האוויר בסוריה ממנו יצאה מתקפת הגז. זהו אינטרס חיוני של ארה"ב למנוע ולהרתיע את התפשטות השימוש בנשק כימי קטלני". אין מחלוקת על כך שסוריה אכן השתמשה בנשק כימי שהיה אמור להיות מוחרם והפרה את התחייבויותיה הבינלאומיות והתעלמה מההפצרות של מועצת הביטחון של האו"ם.

שנים של ניסיונות לשנות את התנהגותו של אסד נכשלו נחרצות. כתוצאה מכך משבר הפליטים רק ממשיך להעמיק והאזור כולו ממשיך להיות לא יציב ולאיים על ארה"ב ועל בנות בריתה. היום אני קורא לכל העמים המתורבתים להצטרף אלינו ולסיים את הטבח ואת שפיכות הדמים בסוריה ולהביא לסופו של הטרור מכל הסוגים".