"יחסינו עם ארצות הברית הושפעו לרעה בשל התקיפה", נאמר בהודעת רוסיה • ישראל מתייצבת לצידה של ארה"ב ובהודעות שפרסמו רה"מ והנשיא הובעה תמיכה ישראלית עמוקה במהלכיו של הנשיא טראמפ - "מקווים שהמסר יהדהד גם באיראן"

למרות הדיווחים כי רוסיה עודכנה מראש על ידי ארצות הברית על התקיפה הצפויה בסוריה, מוסקבה מאיימת כי לא תשב בחיבוק ידיים לנוכח שיגור הטילים ומחיקת הבסיס הסורי. בכיר במוסקבה אמר זמן קצר לאחר התקיפה האמריקנית בראיון ל- CNN, כי "מוסקבה לא תשב בשקט לנוכח התקיפה וכי התגובה הרוסית למתקפה האמריקנית בא תבוא".

בהודעה שיצאה מהפנטגון זמן קצר לאחר התקיפה נאמר, "הודענו לרוסים על התקיפה ועל הזמן שלה כדי שלא יתערבו ושזו תעבור חלק"

ראש הממשלה בנימין נתניהו היה מראשוני המנהיגים בעולם שהזדרזו לברך על התקיפה האמריקנית ולעמוד לצדו של הנשיא טראמפ, בהודעה שפרסם נאמר, "בדיבורים ובמעשים שלח הנשיא טראמפ מסר חזק וברור: שימוש בנשק כימי והפצתו, הם בלתי נסבלים. ישראל תומכת תמיכה מלאה בהחלטת הנשיא טראמפ ומקווה שמסר נחוש זה מול הפעולות הנוראיות של משטר אסד יהדהדו לא רק בדמשק, אלא גם בטהרן, פיונגיאנג ובמקומות אחרים", אמר נתניהו.

גם הנשיא ריבלין פרסם הודעה התומכת בצעדיו של הנשיא טראמפ ואמר, כי "מול השימוש הנורא בנשק כימי מול אזרחים חפים מפשע, צעדיו הברורים והנחושים של הממשל והצבא האמריקאי בהובלת הנשיא טראמפ מהווים תגובה הולמת וראויה מול אכזריות בלתי נתפסת. בכך, שמשה ארה"ב דוגמא לעולם החופשי כולו הנקרא לתמוך בכל צעד שיידרש על מנת להביא את הזוועות המתרחשות בסוריה לסופן".

האופוזיציה הסורית ברכה גם היא על המתקפה ובהודעה שפרסמה נאמר, הובעה תקווה כי אין מדובר בתקיפה חד-פעמית אלא בתחילתה של מעורבות מתמשכת שמטרתה הכנעת הנשיא אסד והעברת השלטון. "אנחנו מקווים לתקיפות נוספות ושזו רק ההתחלה", אמר דובר ארגוני האופוזיציה.

שגריר ישראל באו"ם דני דנון אמר, כי ״משטרו הרצחני של אסד ממשיך לחצות קווים אדומים והתקיפה האמריקאית העבירה מסר חד וברור: לא עוד – ״הפעולה מהווה מגדלור מוסרי לעולם כולו״.

מנגד, סוכנות הידיעות האירנית 'איסנא' דיווחה, כי איראן מגנה בחריפות את התקיפה האמריקנית על בסיס של הצבא הסורי בעיירה חומס. יוזכר כי לאחר התקיפה הכימית על בית החולים באידליב, הצטרפה איראן לשרשרת הגינויים העולמית לתקיפה המזעזעת.

מושל 'חומס' גינה גם הוא את ארצות הברית ואת ישראל ואמר, כי "המתקפה לא תמנע מאיתנו להמשיך ולהילחם בטרור".

במקביל, בצה"ל אומרים כי הצבא עודכן מבעוד מועד על התקיפה האמריקנית על בסיסו של אסד בחומס וכי זה הביע את תמיכתו המלאה במהלך.

עוד נודע, כי רוסיה ובוליביה דורשות ממועצת הביטחון להתכנס באופן דחוף ולדון בתקיפה האמריקנית בסוריה.

רוסיה הודיעה כי "יחסיה עם ארצות הברית הושפעו לרעה באופן משמעותי לאחר התקיפה".