רמז לבאות? ארה״ב הטילה באפגניסטן את הפצצה הקונבנציונלית הגדולה בהיסטוריה

בדרך לסדר עולמי חדש? פחות משבוע לאחר המתקפה בסוריה, עשה צבא ארצות הברית שימוש - לראשונה בהיסטוריה - בפצצה הקונבנציונלית הגדולה ביותר • היעד: מעוזי דאע״ש באפגניסטן • מדובר בפצצה במשקל 10 טון, תוצאות ההפצצה יתבררו בהמשך

אם כל הפצצות: סוכנויות הידיעות בעולם מדווחות כעת כי חיל האוויר האמריקני הטיל הערב (חמישי) את הפצצה הגדולה ביותר בארנסל הקונבנציונלי שלו, קרי: בארסנל כלי הנשק שאינם גרעיניים. על פי הדיווחים, מדובר בפצצה במשקל של 9,500 ק"ג והיא הוטלה במחוז ננגאהר במזרח אפגניסטן.

הפצצה, שמכונה גם ׳אם כל הפצצות׳, הוטלה על מעוזי המדינה האיסלאמית (דאע״ש) באפגניסטן. יצוין כי זוהי הפעם הראשונה שהפצצה הענקית הוטלה באופן מבצעי.

כאמור, מדובר בפצצה שקולניק והעוצמתית ביותר בכל מה שקשור בנשק שאינו גרעיני.

הטלתה, ימים ספורים לאחר המתקפה בסוריה, מלמדת על סדר עולמי חדש שמתכנן הנשיא טראמפ. איזה בדיוק ומה יהיו ההשלכות שלו? ימים יגידו.

מה אנחנו יודעים על ׳אם כל הפצצות׳? 1. היא צריכה להיות מוטסת בעזרת מטוסי תובלה מסוג ׳הרקולס׳ או במטוס ׳החמקן המפציץ׳. 2. לאחר שחרורה מהמטוס נפתח מצנח מיוחד שתפקידו להאט את מהירות נפילת הפצצה. 3. בגובה שנקבע מראש מעל פני הקרקע, הפצצה מתפוצצת ובכך מגדילה משמעותית את אפקט ההרס הנוצר.

5 תגובות

חבר'ה צריך לזכור טוב שלב מלכים ושרים ביד ה' ולא לתת בטחון בבשר ודם, בפרט בחג האמונה – פסח.

מה זה 'פצצה שקולניק'?

"כאמור, מדובר בפצצה שקולניק והעוצמתית ביותר בכל מה שקשור בנשק שאינו גרעיני". מה זה?

"כאמור, מדובר בפצצה שקולניק והעוצמתית ביותר בכל מה שקשור בנשק שאינו גרעיני". מה זה?

שקולנית טעות סופר וצל שקולנית

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *