דיווח: ארה"ב תנחית 'מכת מנע' נגד צפון קוריאה אם זו תבצע ניסוי גרעיני

על רקע הסימנים המעידים כי בכוונת קוריאה הצפונית לקיים בימים הקרובים ניסוי גרעיני נוסף, הורה הנשיא טראמפ לצבא להכין תוכנית להנחתת 'מכה מקדימה' כדי לשבש את תוכניותיה • שתי משחתות אמריקניות הנושאות מאות טילי טומהוק, עוגנות מול חופי קוריאה

על רקע הדיווחים כי בכוונת פיונגיאנג לקיים בימים הקרובים ניסוי גרעיני נוסף, התפרסמו הלילה בארה"ב דיווחים ולפיהם, בכוונת ארצות הברית לבצע 'מתקפת מנע' על קוריאה הצפונית ובכך למנוע את הניסוי השלישי במספר שמבקשת קוריאה לקיים במהלך השבועות האחרונים והשישי במהלך השנה האחרונה.

רשת NBC דיווחה הלילה, כי בימים האחרונים העמידה ארצות הברית שתי משחתות אמריקניות הנושאות מאות טילי טומהוק, מול חופי קוריאה במרחק של 300 ק"מ מאחד הבסיסים הגרעיניים שלה.

סגן שר החוץ הצפון קוריאני האן סונג ריול אמר בתגובה לדיווחים, כי "״המפקדה תערוך ניסוי גרעיני נוסף כשהמנהיג יראה לנכון״ והזהיר את הנשיא טראמפ מהתבטאויותיו 'מעוררות הפרובוקציה' וה'מפרות את השלווה העולמית'.

בראיון לסוכנות AP הזהיר ריול, כי פיונגיאנג לא "תשב בזרועות שלובות" אם ארה"ב תפתח במתקפת מנע או במתקפה מקדימה נגד ארצו.

בארצות הברית חוששים מפני האפשרות כי קוריאה הצפונית תצליח לממש את מטרותיה ולהחזיק בשנים הקרובות תחת ידה ראשי נפץ גרעיניים וטילים בליסטיים המסוגלים לפגוע במרבית שטחה של ארצות הברית.

מנגד, ברשת 'פוקס' הנחשב כמקורב לנשיא טראמפ צוטטו פקידים שמסרו כי הדיווחים על מכה מקדימה של ארה"ב על קוריאה הצפונית אינם נכונים וכי מדובר בדיווח שיקרי.

תמונת לוויין מוכיחה: צפון קוריאה מוכנה לניסוי גרעיני

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן