חרפת האומות: "המעצמות ידעו על השואה ולא פעלו"

ספר חדש היוצא לאור בימים אלו חושף מסמכים חדשים מהם עולה בבירור כי מעצמות העולם ידעו על השמדה שיטתית של יהודים כבר ב1942, העריכו כי 5 מיליון בסכנת השמדה, ולא נקפו אצבע להצילם

ידעו ושתקו: רבות דובר ונכתב על חוסר המעש מעצמות העולם שלחמו בגרמנים במלחמת העולם השניה, בכל מה שקשור לפעולות שנקטו, יותר מדויק: שלא נקטו, כדי לעצור את השמדת היהודים במחנות.

אם לאורך עשרות שנים התמקד הדיון באי הפצצת מחנות ההשמדה בחודשים האחרונים למחלמה, הרי שספר חדש שיוצא לאור בימים אלו מגלה כי המעצמות כולן ידעו על השמדה שיטתית של יהודים כבר ב-1942 (ה'תש"ב). בתקופה זו נרצחו כבר 2 מיליון יהודים ע"י הנאצים, ועוד 5 מיליון עמדו בסכנת השמדה. המידע הזה היה גלוי וידוע לבריטניה, ארה"ב ורוסיה – אך הן בחרו להתעל ממנו.

הספר, שנקרא 'זכויות אדם אחרי היטלר', נכתב ע"י חוקר בשם דן פלש. כאמור, בספר מובאים מסמכים רבים שמוכיחים מעל לכל ספק כי המעצמות ידעו על ההשמדה כבר ב-1942 ולא רק שנתיים מאוחר יותר כפי שמקובל לחשוב.

כך למשל בהצהרה רשמית שנותרה חסויה במשרדי האו"ם כתבו בעלות הברית במלחמת העולם השנייה כי מתקיים "טבח של יהודים". שר החוץ הבריטי אנתוני אידן אמר אז לפרלמנט הבריטי כי "הרשויות בגרמניה מבצעות בימים אלו את כוונתו של היטלר להשמיד את העם היהודי".

ביד ושם הגיבו למידע החדש וציינו: "מידע על הרצח ההמוני של יהודים הגיע לעולם החופשי כבר ביוני 1941, וזרם המידע התגבר עם הזמן". גם כיום לא ברור באיזו מידה בעלות הברית ומנהיגים נייטרליים הבינו את מלוא המידע – ההלם של המפקדים ששיחררו את המחנות בסוף המלחמה עשוי להעיד על כך שההבנה לא הייתה מלאה".

3 תגובות

שכולם ידעו שאין מעצמת חסד ונשיא טוב גם אז שיבחו את טוב ליבם ומי שיודע יודע וסוף סוף יוצא ספר שמראה עין בעין איך שחסד לאומים חטאת

לא מסובך.המנהיגים בדרגים הגבוהים ידעו .והמפקדים הזוטרים בשטח לא ידעו.

לא מאמין על צ'רצ'יל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *