בפיגוע שהתרחש אמש לעבר רכב כאשר אלמונים פתחו באש לעבר שוטרים שעמדו בשדרה עמוסת התיירים, נהרג שוטר ונפצעו שניים נוספים • בהודעת דאע"ש נאמר כי שמו של המחבל הוא אבו-יוסוף, הנושא אזרחות בלגית

שעות ספורות לאחר פיגוע הירי שהתרחש באחד האזורים התיירותיים ההומים של הבירה הצרפתית, השאנז אליזה, מודיע ארגון הטרור דאע"ש כי אנשיו הם שביצעו את הפיגוע.

זמן קצר לאחר הפיגוע, יצא ראש הממשלה פרנסואה הולנד בהצהרה לתקשורת בה הודיע כי מדובר באירוע טרור וכי כוחות הביטחון מנהלים מצוד אחר היורים שנראו על ידי אזרחים כשהם נמלטים ברכבם מהמקום.

בהודעה שפרסם דאע"ש נאמר, כי מבצע הפיגוע הוא פעיל רדיקלי בשם אבו יוסוף, הנושא באזרחות בלגית ושהיגר לצרפת. ההערכה היא כי הפיגוע בוצע בהכוונה ישירה על מפקדת דאע"ש העליונה ולא על ידי פעילים איסלאמיסטיים הפועלים באופן עצמאי בהשראת הארגון.

מהחקירה הראשונית עולה עוד, כי המחבל התבטא בימים האחרונים מספר פעמים על רצונו 'להרוג שוטרים'.

צרפת נמצאת בשנתיים האחרונות בכוננות גבוהה בשל הפיגועים האיסלאמיסטיים שפקדו אותה בפריז ובניס, פיגועים שבהם נרצחו יותר מ-200 בני אדם ועוד מאות נפצעו. בימים אלה הכוננות גבוהה במיוחד, משום שביום ראשון ייערך הסיבוב הראשון בבחירות בנשיאות, ויש חשש גבוה עוד יותר שארגוני ג'יהאד ינסו לבצע מתקפת טרור.

יצויין, כי הפיגוע התרחש על רקע הבחירות לנשיאות הצפויות להיפתח הבוקר, כאשר ההערכות הן כי הפיגוע עשוי להשפיע על תוצאות הבחירות ובייחוד על סיכוייה של המועמדת הקיצונית מארין לה-פן.

פיגוע ירי בפריז: שוטר נהרג ואחר נפצע. היורה נורה למוות