הבחירות בצרפת – תוצאות סופיות: מקרון 24% לה-פן 22%

בנאום שנשאה בפני תומכיה עם פרסום דבר העפלתה לסיבוב השני, הכריזה המועמדת הקיצונית: "הגיע הזמן להתנתק מהאליטה, השינוי לא יגיע מיורשו של הנשיא הולנד" • עם פרסום התוצאות יצאו המוני צרפתים לרחובות והפגינו נגד לה-פן

משרד הפנים הצרפתי פרסם הבוקר את התוצאות הרשמיות בסבב הבחירות הראשון בבחירות לנשיאות שנערך אתמול במדינה, כצפוי, עם תום ספירת כלל הקולות העפילו לסיבוב השני, מועמד השמאל-מרכז עמנואל מקרון והמועמדת הלאומנית לה-פן.

להלן התוצאות הרשמיות: מקרון – 23.86%, לה פן – 21.43% פיון – 19.94% מלנשון – 19.62% המון – 6.35%

יצוין כי סבב הבחירות הנוסף, יתקיים בעוד כשבועיים, ב-7 למאי.

תוצאת הבחירות למעשה, אמורות להוות בשורה עבור יהודי צרפת, מאחר שכעת הוסר איום בחירתו של המועמד האנטישמי ז'אן לוק מלנשון, כשמאידך, גם סיכוייה של לה פן לנצח את מקרון – נמוכים עד אפסיים. הסיבה: שתי המפלגות הגדולות המסורתיות (הסוציאלית והשמרנית) , שלא יזכו לייצוג בסיבוב השני, הודיעו זמן קצר לאחר הכרזת התוצאות כי ייתמכו במקרון בסיבוב השני.

במצב דברים שכזה, כאמור, אין ללה פן כל סיכוי לנצח בסיבוב השני.

בעולם מברכים את מקרון על העפלתו לסיבוב השני ומייחלים לניצחונו. נשיא הנציבות האירופית, ז'אן-קלוד יונקר, הצטרף אף הוא למברכים ומלשכתו נמסר, כי הוא שוחח עם מקרון ואף איחל לו הצלחה בהתמודדות בסיבוב השני מול המועמדת הקיצונית.

ראש ממשלת צרפת ברנרד קזנב, קרא עם פרסום התוצאות לאזרחי צרפת, להצביע עבור מועמד המרכז עמנואל מקרון בסיבוב השני בבחירות לנשיאות. גם שר החוץ ז'אן-מארק איירו הביע תמיכה במקרון וקרא לעם הצרפתי לתמוך בו.

יצויין, כי אמש עם פרסום תוצאות המדגם, יצאו אלפי צרפתים לרחובות והפגינו נגד הצלחתה של מפגלת הקיצונים בראשות לה-פן, והעפלתה להתמודדות בסיבוב השני.

באזורי הקמפוסים התקיימו הפגנות סטודנטים אלימות, שנפצעו בהן שוטרים ומפגינים. כאשר המשטרה דיווחה על מעצרים שנערכו בהפגנות אלו.

בנאומה אמש הכריזה לה-פן על שחר של יום היסטורי, "עשינו את הבלתי יאמן", אמרה והביעה הערכה לתומכיה, "הבאתם הרבה כבוד, תוצאות הבחירות הן היסטוריות ומביאות עמן אחריות עצומה", בהמשך הכריזה כי "הגיע הזמן להתנתק מהאליטה, השינוי לא יגיע מיורשו של הנשיא הולנד".

מדגמים בצרפת: לה-פן ומקרון העפילו לסיבוב השני

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *