מזכ"ל האו"ם: "עלינו להילחם גם נגד האנטישמיות המופנית נגד ישראל"

בדברים שנשא ב"כנס מליאת מועצת הקונגרס היהודי העולמי", התייחס מזכ"ל האו"ם לגילויי האנטישמיות במסדרונות האו"ם והבהיר כי הוא פועל לשינוי האווירה העוינת • "על המדינות החברות באו"ם להתייחס לישראל כפי שהיו מתייחסים לכל מדינה אחרת", אמר

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש שהשתתף אמש בכינוס השנתי של הקונגרס היהודי העולמי שהתכנס אמר, כי ביום בו מציינת ישראל את מאורעות 'יום השואה', עלינו לזכור כי יש להילחם גם נגד האנטישמיות בת ימינו הבאה לידי ביטוי ביחסי המדינות החברות באו"ם, נגד מדינת ישראל".

מזכ"ל האו"ם קרא בנאומו למדינות החברות באו"ם "להתייחס לישראל כפי שהיו מתייחסים לכל מדינה אחרת" וציין, כי אף שעמדתו לעיתים חלוקה על עמדותיה של מדינת ישראל, מכל מקום המאבק באנטישמיות הוא מעל הכל. "וויכוחים הם דבר לגיטימי, אך עלינו לזכור תמיד את גבולות הוויכוח".

מזכ"ל האו"ם התקבל אמש באהדה רבה ובהתרגשות ב"כנס מליאת מועצת הקונגרס היהודי העולמי" שהתכנס בניו יורק, כשמדובר בפעם הראשונה בה אישיות בעלת חשיבות ברמת דרג בינלאומית, מבקשת להשתתף בוועידה המרכזית של הארגון. ובייחוד כשנושא הוועידה הפעם הוקדש מראש למאבק באנטישמיות ובאפליה הגזענית המרימה ראש במדינות רבות ברחבי העולם.

בכינוס אמש נטלו חלק כ-600 נציגי קהילות יהודיות מקרוב ל-100 מדינות בעולם.

בוועידה שצפויה להסתיים מחר, נשא הלילה מזכ"ל האו"ם את המשא המרכזי, כשבתוך דבריו אף התייחס ליחס החד צדדי והמוטה של האו"ם למדינת ישראל ואמר כי הוא פועל לתיקון המצב יחד עם שגרירת ארצות הברית ניקי היילי, שכבר החלה פועלת בענין.

יצויין, כי בעבר התבטא מזכ"ל האו"ם הנוכחי מספר פעמים נגד גילויי האנטישמיות במסדרונות האו"ם ובייחוד במועצת הביטחון. ואף אמר, כי "השואה הייתה השיא של אלפי שנים של שנאה ואפליה נגד יהודים ברחבי העולם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *