טראמפ ביום השואה: "אין להתעלם מהאיומים להשמדת ישראל"

"ביום השואה, אנו מסתכלים אחורה אל הפרק האפל ביותר בהיסטוריה האנושית", אמר טראמפ בנאום מוקלט בפני כנס הקונגרס היהודי העולמי בניו יורק. "אנו מתאבלים, אנו זוכרים, אנו מתפללים, ואנו מתחייבים: לעולם לא עוד" • צפו

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר בנאום מוקלט שהוקרן הלילה בפני עצרת המליאה של הקונגרס היהודי העולמי בניו יורק, כי יש להביס את האנטישמיות וכינה את השואה "הפרק האפל ביותר בהיסטוריה האנושית".

בנאום בן ארבע דקות שנשא לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה, התייחס טראמפ גם לאיראן ואמר כי "אין להתעלם מאיומי המשטר המדבר בגלוי על השמדת ישראל".

"ביום השואה, אנו מסתכלים אחורה אל הפרק האפל ביותר בהיסטוריה האנושית", אמר טראמפ. "אנו מתאבלים, אנו זוכרים, אנו מתפללים, ואנו מתחייבים: לעולם לא עוד. אני אומר זאת, לעולם לא עוד. הדעת אינה יכולה לתפוש את הכאב, את הזוועה ואת האובדן.

"שישה מיליון יהודים, שני שלישים מיהודי אירופה, נרצחו בהשמדת העם של הנאצים. הם נרצחו על ידי רשע שמילים אינן יכולות לתאר, ושהלב האנושי אינו יכול לשאת.

"ביום הזיכרון לשואה אנו מספרים את סיפורי האבות, האימהות והילדים, שחייהם חוסלו ואהבתם נקרעה מעל פני האדמה. אנחנו גם מספרים את סיפורי האומץ מול פני המוות, האנושיות מול פני הברבריות, והרוח הבלתי שבירה של העם היהודי".

"כיום, בסך הכל כמה עשורים לאחר השואה, אנו רואים אומה גדולה שצמחה מן המדבר ואנו רואים מגן דוד גאה מתנופף מעל מדינת ישראל. המגן הזה הוא סמל להתמדה היהודית. זו אנדרטה לכוח שלא נכנע. בזיכרון אלה שאבדו, אנו מחדשים את מחויבותנו ואת נחישותנו שלא להתעלם מהאזהרות של ימינו.

"עלינו להדוף דעות קדומות ואנטישמיות בכל מקום שבו הן נמצאות. אנחנו חייבים לנצח את הטרור, ואסור לנו להתעלם מאיומי המשטר שמדבר בגלוי על השמדת ישראל. אנחנו לא יכולים לתת לזה אפילו לעלות על הדעת. אמריקה עומדת לצד מדינת ישראל".

3 תגובות

וואס שרייט ער? זיינע פילן זענען נישט כשר לפסח?

יש לו פרצוף של חיה טמאה…

הכל טוב???

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *