"מי ילחץ על הכפתור האדום" זו שאלה שמלווה כל מערכת בחירות בארצות הברית. אלא שטראמפ כמו טראמפ, החליט אחת ולתמיד לשים סוף למיתוס על הכפתור האימתני וחשף אחת ולתמיד את היעוד האמיתי של הכפתור המסתורי. ולא, אין שום קשר לאטום

אז מהו "הכפתור האדום" המותקן על שולחנו של נשיא ארצות הברית? מיתוס רווח בעולם טוען שמדובר בכפתור שקשור באיזה שהוא אופן לשיגור פצצות אטום בזמן חירום. המיתוס הזה מושרש כל כך, עד שנעשה בו שימוש תדיר בכל פעם שמדברים על כובד האחריות שמוטל על כתפי נשיא ארצות הברית.

"מי ילחץ על הכפתור האדום" ו"האם זהו אדם שאני סומך עליו שידע מתי ללחוץ על הכפתור האדום" אלו תבניות שאלות בהן נעשה שימוש מידי מערכת בחירות בארצות הברית.

אלא שנשיא ארה"ב המכהן, דונלד טראמפ, החליט לשים סוף לאגדה אודות הכפתור המסתורי. במהלך ראיון לציון מאה הימים הראשונים לכהונתו כנשיא, עשה טראמפ שימוש בכפתור ולחץ עליו. למרבה ההפתעה של הכתב שישב בחדר, אף אטם לא שוגר ואף מצב חירום לא הוכרז.

מה כן? מלצר עם משקה קולה קר ועסיסי התייצב בתוך שניות בחדר והניח את הכוס על השולחן. מתברר שהכפתור המדובר הוא בסך הכל פינוק נחמד עבור הנשיא ולא משהו מעבר.

אז כנראה שאפשר לסמוך על טראמפ בכל הקשור לשימוש בכפתור האדום. ומה באשר להתנהלות סביב מה שחשבנו שהכפתור האדום מסמל? זו כבר סוגיה מורכבת בהרבה.

בתמונה: הכפתור האדום. צילום: טוויטר

צילום: טוויטר

צילום: טוויטר